Ще один «слуга»-шоумен іде у керівники...

Олександр Скічко вів «Євробачення» – тепер виводитиме у передовики рідну Черкаську область

Президент Зеленський продовжує розставляти на високі державні посади «своїх» людей, хоча через їхню дотеперішню зайнятість в інших сферах є сумніви, чи потягнуть вони нового «воза». З години на годину має з’явитися указ Володимира Зеленського про призначення головою Черкаської ОДА 29-річного нардепа від «Слуги народу» Олександра Скічка, більш відомого як шоумена, ведучого «Євробачення-2017». У минулу середу попереднє «добро» на його призначення дав Кабінет Міністрів. На чолі Черкаської ОДА Скічко має замінити Сергія Сергійчука, який нібито не знайшов спільної мови з місцевим бізнесом, через що куратор регіонів в Офісі президента Кирило Тимошенко попросив його написати заяву про відставку. Той це слухняно зробив перед Новим роком…

Єдиний «господарський» досвід кандидата — його головування у парла­ментському підкомітеті з питань залізничного транспорту. Зна­чно більше виробничого стажу у батька його дружини — мільяр­дера Леоніда Юрушева (26-е місце серед сотні найбагатших українців). Окрім інших фірм, той володіє ПАТ «Дніпровагон­рембут», обслуговує «Укрзаліз­ницю». Тож, попри заперечення самого депутата, який відхре­щується від лобіювання бізне­су тестя, експерти припуска­ють, що справи у пана Юрушева тепер підуть ще краще. «Жени­тися треба правильно!» — іроні­зують користувачі соцмереж, коментуючи новий кар’єрний злет Скічка.

Аналітики кажуть, що саме Леонід Юрушев у 2019 році взяв на себе основний тягар із фі­нансування виборчої кампа­нії зятя, коли той балотував­ся як мажоритарник по 197-му виборчому округу на Черкащи­ні. Суттєво допомогла і коман­да президента. Випадково чи ні, але гастрольний тур рідного Зе­ленському «Кварталу 95» під час парламентських перегонів при­пав саме на Канів, де виборю­вав депутатський мандат цей кандидат. Під час своїх виступів гумористи час від часу згадува­ли Скічка, і тим багато в чому ви­значили політичний вибір чер­кащан.

На думку політекспер­тів, довго на майбутній поса­ді Олександр Скічко не затри­мається. З допомогою свого бізнес-оточення прагнутиме швидко показати позитивний результат в області. Як мо­виться, спочатку «опіриться», а тоді Банкова пересадить його у крісло міністра інфраструктури. Нинішнього господаря цього кабінету Владислава Криклія не раз публічно атакував Скічко. «У пана Скічка є амбіція: бути мі­ністром інфраструктури, — від­верто розповідав Криклій в од­ному з інтерв’ю. — Я не жартую. Скічку здається, що він вибрав дуже вправний спосіб — крити­кою показати, що він — великий транспортник…».

А ще Скічко є улюбленцем президента, вони обидва — з одного, «шоубізнесового» цеху. Свою прихильність до молодо­го кадра Зеленський не раз по­казував під час своїх поїздок на Черкащину, в які неодмінно брав колишнього ведучого «Єв­робачення».

Головою Черкаської ОДА Скічка планували призначити ще влітку. Але на носі були міс­цеві вибори, Банкова боялася, що «зелений» керівник облас­ті не зможе забезпечити успіш­них перегонів Зе! партії, тож вирішили зачекати із його при­значенням. Подумували висуну­ти Скічка і у міські голови Чер­кас. Але закриті соцопитування показали, що рейтинг шоуме­на надто низький, тому не захо­тіли ганьбитися. Тепер, вважає Офіс президента, саме настав час дати нардепу штурвал керу­вання областю. Очікується, що, крім тестя, підтримку Скічку на­дасть його батько, керівник міс­цевого відділення одного з про­відних банків.