Вибори мають проводитися на території ОРДЛО – ультиматум РФ: Кравчук

Росія хоче змін постанови про місцеві вибори 2020 року в Україні

Про це голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив в ефірі одного телеканалів, пише Еспресо

«Нібито в українському законі відступили від Мінських угод, від формули Штайнмайєра. Це була головна причина. Я вам скажу більше. Яке б питання вони не обговорювали — і це було в робочих групах, і вже вчора на спільній дискусії в ТКГ — будь-яке питання вони завершували так: ми можемо погодитися, але обов'язково, щоб було записано, що цей документ, який ми погоджуємо, набуде чинності тільки після того, коли Верховна Рада прийме рішення, і закон, або зміст закону буде відповідати мінським угодам та існуючим домовленостям», — заявив Кравчук.

Він зауважив, що представники РФ незадоволені тим, що у постанові Верховної Ради йдеться, що вибори 25 жовтня не можуть проходити на території ОРДЛО, «а тільки у всій Україні».

«Вони не заперечують, щоб у всій Україні, але щоб не писати, що не може відбуватися на цих територіях. Тобто зняти з Верховної Ради саме це положення. І тоді буде розблоковано нашу роботу, наш рух уперед», — сказав Кравчук.

Він наголосив, що у постанові ВР має бути зазначено, що місцеві вибори відбуваються «в Україні».

«Вони поставили це питання. У мене одне завдання: зняти будь-які можливі блокування, якщо це не стосується суверенітету, державної незалежності України та територіальної цілісності. Таких документів я ніколи не підпишу і ні до кого звертатися не буду», — додав Кравчук

Схожі новини