Екс-президенти запропонували Януковичу план вирішення кризи

  • 10.12.2013, 21:17
  • 774

Звільнення підозрюваних протестувальників з-під арешту, покарання винних у побитті правоохоронців, підписання політичної частини угоди про асоціацію, і, можливо, відставка прем'єра, — такий план виходу з кризи запропонували президенту Віктору Януковичу три його попередники на цій посаді.

На зустрічі в Києві у вівторок Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко висловили думку, що такі кроки могли б бути основою для обговорення на широкому круглому столі за участю опозиції та громадськості.

Перший президент країни Леонід Кравчук зазначив, що такий діалог не є можливим, доки під арештом перебувають лише протестувальники, тоді як серед правоохоронців нікого не було покарано. Він запропонував звільнити заарештованих до ухвалення судом остаточних рішень, а також вжити заходів щодо правоохоронців, які перевищили свої повноваження.

"Силовики повинні знати: бити заборонено", — наголосив перший президент України.

У свою чергу, В.Янукович висловив сподівання, що перші такі звільнення з-під арешту можуть відбутися ще сьогодні, проте термінів, коли будуть покарані правоохоронці, не назвав.

Л.Кравчук також зазначив, що з урахуванням економічних ризиків підписання угоди про асоціацію з ЄС, він разом із Віктором Ющенком пропонує спершу підписати лише політичну частину угоди про асоціацію.

"Тому у нас є думка — поділити цю проблему на дві частини: політичну та економічну. Політичну частину підписуємо, а економічну вирішуємо вже в рамках асоціації", — сказав Л.Кравчук.

В.Ющенко додав, що цю пропозицію В.Янукович може обговорити під час зустрічі з представниками ЄС наступного вівторка.

Він наголосив, що євроінтеграція стала одним із факторів інтеграції усього українського суспільства, що само по собі важливо, тому метою круглого столу має бути повернення "європейської мрії". "І ми маємо чітко визначитися: жодних інших альтернатив (євроінтеграції — ІФ) не розглядається", — сказав попередник нинішнього президента.

В.Янукович під час зустрічі у вівторок не коментував цієї ідеї, однак тиждень тому він вперше заявив, що до політичної частини угоди питань немає, а пауза в її підписанні пов'язана з економічною частиною.

Нарешті, президенти Л.Кравчук і Леонід Кучма натякнули нинішньому главі держави, що виходу з кризи могла б також допомогти відставка прем'єр-міністра.

Л.Кравчук і Л.Кучма згадали, що під час студентської "революції на граніті" у 1990 році було проведено спеціальне засідання Верховної Ради за вимогами мітингувальників, після чого ухвалено постанову парламенту і він сам пішов у відставку.

"До речі, це не так часто буває, коли пишуть (заяву — ІФ) добровільно, а не очікують, доки їх підштовхнуть", — сказав Л.Кравчук. У свою чергу, Л.Кучма нагадав, що сам добровільно пішов у відставку з посади прем'єра.

Схожі новини