Королівство Наварське

Перекладач Наталя Іваничук та її чоловік Андрій Сосса мають європейське ставлення до житла. Воно, на їхню думку, мусить перш за все бути функціональним та недорогим.

Тому будинок у селі Наварії під Львовом було зведено у рекордні терміни. У дачному кооперативі, на ділянці, яку Наталі подарував батько, Андрій з товаришем за два місяці збудували і накрили дахом двоповерховий будиночок. Вартість його дорівнює ціні однокімнатної квартири у Львові…

Будинок звели за канадським проектом, за правилами дерев’яно-кар­кас­ного будівництва, яке на наших теренах сприймається як екзотика. Натомість у скандинавських країнах, де працювало подружжя, такі будиночки — норма. Стіни хати складаються з дерев’яних каркасів, утеплювача, обшивки… Влітку всередині прохолодно, взимку тепло. Фахівці з «Львівгазу» не раз приходили з перевірками, дивувалися, чому так мало газу потребує опалення будівлі. Довелося пояснювати, що сучасний будиночок відповідає європейським стандартам енергозбереження.

Господиня називає свою оселю Королівством Наварським. Наталя Іваничук — перекладачка з норвезької, шведської та німецької мов. Її творчий доробок — кількадесят книжок — стоять на окремій полиці у її кабінеті: твори Леопольда фон Захер-Мазоха, Юстейна Гордера, Кнута Гамсуна, Вери Генріксен, Туве Янсон, Захаріуса Топеліуса та багатьох інших письменників в українському перекладі. Мені припав до душі кабінет Наталі з великим вікном, поличками з книжками та «собачим» диваном. Поки господиня працює за комп’ютером, Тася, Крихітка Грета та Ія чемно дрімають поруч. Але варто їй підвестися, як зриваються і біжать наввипередки, кличуть за собою.

Кожен куточок цього «королівства» наповнений простими й необхідними складовими гармонійного життя.

Гордість господаря — кухня та вітальня, де все облаштовано з думкою про зручність. Наталя розповідає, сміючись, як Андрій привіз її у будівельний супермаркет вибирати матеріал для внутрішньої обшивки стін. Зробив широкий жест у бік нескінченного ряду зразків різної фактури та відтінків. Наталя розгубилась. Вибирай, сказав чоловік, що хочеш… І додав, показавши рукою: між цими двома варіантами.

Біля добротних сходів, що ведуть на другий поверх, — велика морозильна камера, на випадок «війни» та “приходу гостей”, заповнена, в основному, овочами та ягодами з власного городу.

Нагорі — спальня господарів, кімната невизначеного наразі призначення (скоріш за все — для хлопців, вже дорослих синів, що живуть окремо), кімната батька Наталі — відомого письменника, автора історичних романів Романа Іваничука (Роман Іванович іноді тут гостює). Ще тут є реалізована мрія багатьох жінок — велика й зручна гардеробна. Усі речі на вішачках або на полицях, нічого не губиться.

Андрій і готує натхненно, із задоволенням. Коли у Королівство Наварське приїжджають гості, господарі пригощають їх фірмовими смаколиками, яких ніде більше не спробуєш. За великим столом на відкритій веранді може всістися чимала компанія. А одного разу на Різдво у будинку гостювали-ночували одночасно 26 гостей. Тут добре, і коли весело й гамірно. І добре, коли нікого, окрім господарів, немає, навколо стоїть тиша, і можна спостерігати з веранди, як поступово трава перед будинком змінює забарвлення у променях призахідного сонця.

Схожі новини