«Поки що Міністерство охорони здоров’я не ставило перед в. о. ректора завдання з організації конкурсу. І щодо участі у конкурсі…»
МОЗ досі не зробив висновків щодо скандалу з розподілом студентів до інтернатури Львівського медичного університету
Після скандалу з розподілом студентів до інтернатури Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицього алярмово звільнили 83-річного ректора Бориса Зіменковського. Він очолював університет 25 років. В.о. ректора медичного вишу МОЗ призначив 40-річного ексдиректора обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса. Таке призначення багатьох львів'ян здивувало… До речі, лише за день до цього Орест Чемерис став проректором ЛНМУ з науково-педагогічної (лікувальної) роботи.
Нагадаємо, після скандалу в медуніверситеті МОЗ створив комісію, яка має оцінити ситуацію, що склалася у Львівському національному медуніверситеті під час розподілу студентів в інтернатуру. А також щодо упередженого ставлення до студентів і проявів сексизму… Як дізналась журналістка «ВЗ», висновків комісії МОЗ немає дотепер.
Чи відбудеться в медуніверситеті повноцінний конкурс на посаду ректора? Чи братиме у ньому участь новопризначений нашвидкуруч в.о. ректора? Як відреагували студенти на кадрові зміни в університеті?
— Більшість студентів раді, що процес обрання нового ректора запущено шляхом усунення попереднього в.о. ректора, — розповіли «ВЗ» студенти, які навчаються у медичному виші. — За нашою інформацією, новий в.о. ректора зобов’язується провести конкурс на посаду ректора, цього і очікуємо.
Утім, у пресслужбі медичного університету журналістці «ВЗ» повідомили, що про конкурс на посаду ректора їм нічого не відомо.
— Такий конкурс оголошує Міністерство охорони здоров’я, — зауважили у пресслужбі ЛНМУ. — Нам про конкурс наразі нічого не відомо. Ректор не має до цього відношення, і в.о. ректора — так само. Це не його компетенція. У попереднього ректора Бориса Зіменковського чинний контракт закінчився у жовтні минулого року, і його було призначено на посаду в.о.ректора на певний період часу — до оголошення конкурсу. Міністерство охорони здоров’я може у будь-який момент розірвати цю трудову угоду з в.о. ректора і призначити когось іншого на цю посаду. Тому що умови контракту це одне, а умови в. о. — інше.
Якщо буде оголошено конкурс, у ньому прописуються умови: хто саме може брати участь у конкурсі, хто саме може претендувати на посаду. Є певні кваліфікаційні вимоги до кандидатів: окрім того, що має бути медична освіта, має бути ще й викладацький стаж тощо.
— Чи буде новопризначений в.о. ректора Орест Чемерис брати участь у конкурсі?
— Коли ми з ним попередньо спілкувалися, він сказав, що це залежить від дуже багатьох обставин. Зараз тільки вникає у суть справ. Він менш ніж тиждень на посаді. Зрозуміло, що не готовий говорити про те, чого не знає. Йому потрібно оцінити ситуацію, масштаби того, що відбувається в університеті, тієї відповідальності, яка на ньому чи на будь-кому, хто готовий брати її на себе, лежатиме.
У пана Чемериса, загалом, є три основні завдання:
- Провести вступну кампанію (тільки минулого тижня було оприлюднено правила вступу).
- Вирішити питання щодо так званої залізничної лікарні на вул. Огієнка, яку хочуть передати медуніверситету. Він цим проєктом опікується протягом року, будучи на посаді директора департаменту охорони здоров’я. І зараз цим питанням займається.
- Долучення медуніверситету до створення реабілітаційного центру на базі Першого міського медоб'єднання. Поки що у нього є конкретні завдання. І поки що, я так розумію, Міністерство охорони здоров’я не ставило перед Чемерисом завдання з організації конкурсу. А тим паче щодо участі у конкурсі. Наразі це питання не на часі, не стоїть на обговоренні.
— Чи вдалося вирішити питання з розподілом студентів в інтернатуру?
— Ситуація з розподілом була внутрішньо підігріта, скажімо так. Зрештою, нею займається новоутворена комісія Міністерства охорони здоров’я. Результатів комісії ми поки що не маємо (комісія мала надати висновки впродовж двох тижнів, але цього не сталося. — Авт.). Комісія мала проаналізувати, чи були порушення? Чи були втручання в систему? Якщо зняти емоційну складову, то були закиди, що якісь місця з’являлися, якісь зникали… Хтось допустив до участі у конкурсі педіатрів, хоча в них нібито мав бути свій розподіл (окремий). А в останній момент представник міністерства сказала, що «ні, педіатри можуть брати участь у загальному конкурсі». І через це, власне, виникли певні непорозуміння…
Ми не маємо результатів перевірки. Але комісія працювала, вони спілкувалися з членами комісії з розподілу. Вивчали електронні нюанси. Розподіл відбувається в електронному вигляді. Якщо є якісь втручання у систему, ясно, що вони залишають електронний слід…