Голову Верховного суду назвали хабарником
Причетними до незаконних дій вважають людей бізнесмена Жеваго. Сам він каже про «явну підтасовку»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/490362/sud.jpg)
Громом серед ясного неба прозвучало повідомлення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про розкриту ними «масштабну корупцію» у Верховному суді і як наслідок — затримання на хабарі голови Верховного суду Всеволода Князєва (на фото). За словами радника керівника Офісу президента Сергія Лещенка, задокументовано отримання Князєвим 2,7 мільйона доларів неправомірної вигоди.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/05/%D1%85%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%80.jpg)
Зі слів правоохоронців, обшуки проведено вдома у Князєва, а також у помешканнях 18 суддів Верхньої Палати Верховного суду України (ВСУ). Йдеться про тих суддів, які слухали справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo, який пов’язують із компаніями відомого бізнесмена, а у минулому — народного депутата України Костянтина Жеваго. Якщо вірити НАБУ і САП, за позитивне рішення у цій справі Князєв та його колеги отримали величезну суму незаконної винагороди. У НАБУ і САП кажуть, що у ВСУ була налагоджена система поборів, а випадок із Князєвим — не перший.
Із цього приводу НАБУ і САП скликали у вівторок пресконференцію. Цього ж дня на свій позачерговий пленум через надзвичайну подію зібрався і Верховний суд.
У суспільстві думки щодо затримання голови Верховного суду розділилися. Одні називають це торжеством закону, ознакою ефективності роботи антикорупційних органів, НАБУ й САП. Але є й такі, що вважають цю справу спробою певних кіл тиснути на українське правосуддя… Нагадаємо, у лютому цього року голова Верховного суду Всеволод Князєв заявляв, що критичні висловлювання заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя у листопаді 2022 року могли зашкодити судовій реформі.
Відреагувала і пресслужба бізнесмена Костянтина Жеваго, прізвище якого фігурує у скандальній справі. Як зазначила пресслужба, Жеваго «не має жодного відношення до ситуації з начебто одержанням хабара головою чи суддями Верховного суду». Самого Жеваго процитувала «Українська правда»: «Це очевидно безпідставний зв’язок і явна підтасовка. Велика палата ВС прийняла свою квітневу ухвалу не в моїх особистих інтересах, а в інтересах великої публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Верховний суд оголосив юридично вивірене рішення. Було припинено спробу сумнівних офшорних компаній, пов’язаних із фігурантами санкційних списків США і Європи, у тому числі громадянами росії, здійснити рейдерське захоплення великого промислового активу. Ми з іншими акціонерами переконалися, що саме у найвищій судовій інстанції України ще можна домогтися захисту своїх законних прав».
На думку Жеваго, події навколо Верховного суду можуть мати на меті дискредитацію цього державного органу.