Будуватимуть житло для переселенців
У мерії вже шукають ділянки і вивчають пропозиції мобільних конструкцій. Це мають оплатити міжнародні фундації
У Львові визначено ділянки для будівництва швидкого житла для біженців. Про це повідомив під час брифінгу 18 березня міський голова Львова Андрій Садовий.
“Якщо ще минулого тижня Львів приймав по 60 тисяч людей на день, то сьогодні це вже близько 10 тисяч, – сказав мер. – Люди приїжджають залізницею, багато своїм транспортом. Кожна з ворожих атак мотивує людей залишатися у Львові чи їхати далі. Сьогодні вже немає місць у квартирах, хостелах, готелях – вони всі зайняті. Як правило, у школах, театрах, спортзалах біженці перебувають по 4-5 днів. У середньому 20% прибулих залишаються у Львові на стало. Інші їдуть далі, у Польщу та інші країни. Загалом на сьогодні кількість новоприбулих у Львові перевищує 200 тисяч”.
За словами Андрія Садового, “днями відбувся хакатон великої кількості міжнародних організацій (щодо будівництва житла. – Авт.). Сподіваємося, допомога буде набагато активнішою. Плюс ми сьогодні вже виділили у Львові ділянки під будівництва житла, яке можна збудувати достатньо швидко. Тому що в школі чи спортзалі людина довго не зможе прожити. Треба мати нормальні умови для проживання. Ніхто не знає, коли буде наша перемога, дай Боже, щоб вона була набагато швидше. Але нам треба жити. І Львів сьогодні перезапускає свої підприємства, люди вже дають інформацію, яку роботу вони хочуть мати, ми зв’язуємося з підприємцями, динаміка налагоджується”.
Журналістка “ВЗ” розпитала в Андрія Садового, яким має бути майбутнє житло для переселенців і чи взагалі доцільно його будувати.
“Будемо робити все публічно, – запевнив мер. – Наразі вивчаємо пропозиції стосовно земельних ділянок і стосовно допомоги від західних партнерів щодо житла, яке можна швидко збудувати. Це має бути як подарунок від західних міжнародних фундацій. Будуть різні варіанти житла. Є варіанти мобільного тимчасового житла, є варіанти для більш постійного проживання. Ви ж розумієте, Львів сьогодні прийняв фактично ще одне місто, і навряд чи люди довго зможуть жити у школах, спортивних залах. Звичайно, що є пропозиція людям виїжджати за кордон. Але якщо вони виїдуть, наприклад, у Норвегію, Німеччину, то яка ймовірність, що вони повернуться? Тому нам треба боротися за кожне робоче місце, за кожну людину, яка має руки і готова цими руками відбудовувати країну. Треба бути максимально відкритими, допомагати всім, чим можемо”.
Читайте також: Переселенці можуть працевлаштуватися на Львівщині