"Вважаємо примусову вакцинацію незаконною. Обстоюємо права освітян у суді"
Через відмову від вакцинації на Львівщині усунули від роботи 435 працівників освіти
“Повний курс вакцинації пройшли 64,2% освітян області. Однією дозою щеплені 82% працівників. Відсторонено від роботи 435 працівників освіти, з них 191 – педагогічний працівник”, – повідомили в обласному департаменті освіти й науки. Як розповів “ВЗ” заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мар’ян Калин, усунуті від роботи освітяни хочуть звернутися до суду.
“Вважаємо, що примусова вакцинація педагогічних працівників є незаконною, – каже пан Калин. – Один з вчителів Львівської області подав позов до Київського окружного адміністративного суду та оскаржив наказ Міністерства охорони здоров’я щодо обов’язкової вакцинації педагогічних працівників. Наша профспілка є третьою стороною у справі. Уже було два засідання, 16 грудня – третє. Нашу справу об’єднали з аналогічною справою за позовом одного з київських директорів шкіл”.
У профспілці зазначають: якщо у педагога відсутня хоча б одна доза вакцинації і немає протипоказань, то, згідно з нормативними документами МОЗу, його мають відсторонити від роботи. Місце праці за освітянином зберігається, але заробітної плати за цей період не отримує.
“Ми розробили також позовні заяви для працівників освіти з метою звернення до місцевих судів – щодо незаконного відсторонення працівників від роботи, – веде далі Мар’ян Калин. – У четвер, 9 грудня, перший позов буде слухатися у Жовківському районному суді – щодо незаконного відсторонення одного з вчителів Жовківської територіальної громади... Підтримуючи загалом принцип вакцинації, ми вважаємо, що сам спосіб, у який вона відбулася, є незаконним. Тому будемо захищати права освітян у судах. Бо коли позбавляємо працівника доходу, це несе певні наслідки. Утім, практики таких судових справ не існує. Тому як перші справи будуть розглядатися, так наступні підуть за аналогією. Чи повернуть працівникам ті суми, які вони втратили у зв’язку із відстороненням?!”.
“Хто є відповідачем у цих місцевих справах?” – запитую. “Керівники освітніх закладів, – каже пан Калин. – Адже вони своїм наказом відсторонили вчителів від роботи і тим самим стали заручниками неграмотної політики уряду... В інформаційному просторі з’явилась новина про те, що днями у Сумах суд виніс рішення щодо незаконного відсторонення працівника. Це прецедент”.
У профспілці зазначили: у них немає фактів про те, що невакциновані вчителі звільнились з роботи за власним бажанням. Дехто пішов у щорічну відпустку або оформив тимчасову непрацездатність...
А тим часом...
Учителька англійської мови однієї з львівських шкіл розповіла, що у них є педагоги, яких відсторонили від роботи, зокрема, у молодшій школі. Тому змушені їх заміняти. Однак якихось конфліктів через це не виникає.
В іншій школі розповіли, що таких педагогів у них немає. Усі вчителі вакциновані, двоє мають довідку, що перехворіли. Керівництво по-доброму переконувало вчителів, що потрібно вакцинуватися. Найбільше проблем було з технічним персоналом, однак людей все-таки вдалося вмовити щепитися.
Директорка школи пані Оксана розповіла, що вакцинувалася першою. “Я переконувала людей, мотивувала, хоча маю супутні захворювання і теж мала побоювання, – але все добре! Люди зневірені, злі... Я старалася уникати у колективі та з батьками будь-яких конфліктних ситуацій. У нас місто щоденно збирало списки: хто хворіє, хто перехворів... Треба було на це витрачати багато часу”.
Читайте також: Чого чекати від «Омікрону»?