«Є ряд депутатів із «ОПЗЖ», які ефективно співпрацюють з Офісом президента»
Усунута з посади керівника української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько каже, що на неї тиснули з канцелярії глави держави
Завісу над справжніми світоглядними позиціями і «демократичними» порядками у владній команді привідкрила народний депутат із фракції «Слуга народу» Єлизавета Ясько. Кілька днів тому вона стала жертвою внутріпартійної розправи: голосами «слуг», а також представників медведчуківської «ОПЗЖ» і проколомойської «За майбутнє» її звільнили з посади голови Постійної делегації України у ПАРЄ. Про те, що це рішення було інспіроване із президентської канцелярії, парламентарка розповіла в інтерв’ю «Новому времени».
Ясько каже, посада голови делегації була для неї «не красивим титулом», а можливістю працювати в інтересах України. Про потенційну відставку впливові люди її попередили заздалегідь — «якщо не перестане вести антидержавну діяльність». «Деякі представники „Слуги народу“ говорили, що ми не можемо займатись лише антиросійським порядком денним, і висували до мене претензії, — розповіла Єлизавета. — Це був зручний момент перед початком сесії ПАРЄ (25−28 січня), на якій можна протягнути новий політичний порядок у тих питаннях, де я була принципова. Однак мене здивувало, наскільки добре усе було оркестровано…».
Зі слів депутатки, частина її колег із фракції, які проголосували за відставку, отримали прямі інструкції «згори» — стали «ситуативними інструментами». Коли журналіст поцікавився у співрозмовниці, чи погоджував її звільнення керівник Офісу президента Андрій Єрмак, Єлизавета Ясько відповіла: «За декілька днів до звільнення мав місце прямий тиск на мене з будівлі, де нині працює Андрій Єрмак».
Ясько не виключила, що свою роль у її відстороне-нні зіграв факт знайомства з (ненависним нині для Банкової, зокрема для того ж Єрмака)
Єлизавета Ясько прокоментувала також раніше сказані свої слова про те, що «корупція та девальвація совісті» стали нормою життя деяких колег по її фракції. За словами нардепа, парламент, більшість в якому має «Слуга народу», перестав ухвалювати рішення на користь суспільства. Але напрочуд швидко голосує за законопроєкти та кадрові рішення, де є корупційний інтерес чи лобістські призначення. «Я за ці речі не голосувала, і мене багато разів „попереджали“: від „дружніх“ порад до тиску», — заявила Єлизавета Ясько. Крім того, за її словами, у парламенті (читай — у фракції «СН») немає бажання ставити на голосування жорсткий варіант постанови ВР щодо Криму і подій у Білорусі…
Окремо опозиційна представниця «Слуги народу» сказала про контакти Банкової із фракцією Медведчука: «…Є ряд депутатів із «ОПЗЖ», які ефективно співпрацюють з Офісом президента, а між Банковою та підконтрольними каналами Медведчука налагоджено комунікацію. Деякі колеги по фракції влаштовували істерику, дізнавшись про мої законопроєкти щодо невизнання окупації Криму та встановлення відповідальності за заперечення агресії РФ — оскільки це засмутило б їхніх промосковських парламентських «товаришів».