«Шизофренічка», «невдячна скотина», «відьма»...
Після того, як голова Львівської організації Спілки письменників Ігор Гургула від її імені підтримав «Слугу народу», спілчани збунтувались
Такого у Львові ще не було. Львівські письменники звернулися до громадян з проханням підтримати на виборах 25 жовтня кандидатів від політичної партії… «Слуга народу». Як з’ясувалося, голова місцевої організації Спілки письменників Ігор Гургула написав звернення від імені письменників, які про це… навіть не здогадувалися!
«Наблизившись до дати проведення виборів до місцевих органів влади, проаналізувавши та зваживши усі «за» і «проти», ми дійшли висновку, що на Львівщині гідно представлятиме місцеву владу команда партії «Слуги народу». Уже у самій назві заклдена суть, адже служіння народу є найвищим виміром честі та гідності депутатських обранців…
Віддаючи свій голос за львівську команду «Слуг народу», ми голосуємо за щасливе майбутнє Вітчизни та процвітання Галичини!" - написав Ігор Гургула.
Звернення, опубліковане на одному з місцевих сайтів, викликало негативну реакцію львів’ян. Як це так, хіба може еліта Західної України агітувати за підтримку Зе! команди? Невже не «обпеклися» досі на щедрих обіцянках «Слуг»?
Не могли змовчати і самі письменники. Просили Гургулу написати спростування. Однак минуло чотири дні, а ніхто нічого не збирався спростовувати. Тому й організували збори письменницької організації, участь у яких взяла і журналіст «Високого Замку».
Хоча назвати цей захід «зборами» не можу. Дехто з людей, яким Всевишній дав талант писати про добро і зло, навчати своїми книжками інших і бути прикладом, поводилися як базарні баби. Було прикро чути, як Дзвенислава Чабан-Леус, яка підтримує вчинок керівника Спілки, обізвала когось «шизофренічкою», а Юлію Курташ-Карп — «невдячною скотиною» і «відьмою»… Це, як сказав ексдепутат Верховної Ради Михайло Косів, був радше балаган. Якщо хтось і ставив конкретні запитання і справедливо засуджував дії Гургули, то знайшлися такі три особи, що не давали сказати слова. Не зміг цього витримати пан Косів. На пів слові, коли його вкотре обірвав письменник Віктор Палинський, Михайло Косів підвівся з місця і покинув приміщення.
Ковтаючи сльози, обурювалася і поетеса Марія Людкевич. Адже петиція на підтримку Зе! команди «підкріплена» і фотографією, на якій Гургула і ще групка осіб, серед яких пані Людкевич.
— Я вже кілька ночей спати не можу, — сказала пані Марія. — Я зайшла у Спілку, коли Ігор казав, що голосувати на виборах треба обов’язково — хто за кого хоче. А потім він додав: «Давайте сфотографуємося на пам’ять». Ми стали до знимки і пішли. А вже наступного дня мені телефонують журналісти із такими словами: «Ви, Львівська спілка, обісралися». Мені соромно! Ті, хто на цій фотографії, зробили фото на згадку. Але кому це тепер доведеш? Вся Україна цього не знає.
Усі виступи зводилися до того, що Гургула підставив Спілку, за що йому висловили недовіру. «Чому ти досі не спростував цього звернення, — не стримувала гніву Юлія Куртдаш-Карп. — Це ганебне звернення облетіло усі соцмережі України і закордону. Що про нас тепер думають люди?».
— Ігоре, ти моє ім’я, а також ім’я тих людей, які є на цій фотографії, використав як гарматне м’ясо для агітації Зе!-команди, — сказав Олесь Дяк. — Мене діти запитали: «Тату, ти — зрадник?». Чому ти, Ігоре, досі не зробив спростування і не подав до суду, якщо ти чесний і проти твоєї волі використали нашу фотографію? Ігоре, твій вчинок — ганебний. «Слуги народу» — зрадники України. І це відомо.
Гургула вдавав, що гірко розкаюється, можливо, не до кінця усвідомлює, як підставив усіх. Однак пояснення вийшло з уст Віктора Палинського: «Та що ви всі кажете?! Правильно Ігор зробив! Я подивлюся, як будете реагувати, коли за місяць ми не будемо мати чим платити за ось це приміщення у центрі міста, і нам доведеться його покинути. Натомість нам дадуть кімнатку десь на околиці міста… І що ви тоді скажете?».
Як розповіла журналістові «ВЗ» Юлія Куртдаш-Карп, через карантин не всі члени Спілки письменників змогли прибути на збори. Однак близько 50 осіб письмово висловили недовіру голові Спілки Ігорю Гургулі.
Так виглядало, що Гургула так і не визнав своєї провини, пояснював, що хотів зробити так, аби було добре всім. Зачитував з папірця, скільки добрих справ зробив для спілчан. А тоді сказав: «Добре, напишіть, що вважаєте за потрібне, а я підпишу. Тоді відішлемо на той сайт». Звісно, ніхто на таке не пристав, бо коли писав петицію на підтримку Зе!-команди, не просив у нікого ані поради, ані дозволу, ані підтримки.
Наприкінці зборів сталося те, від чого я остовпіла. Ігор Гургула приніс пляшку коньяку і коробку цукерок і, ніби нічого й не трапилося, сказав, що треба випити кілька грамів за розуміння і мир. Більшість, як і я, пішла до дверей. Не можу сказати, що з Гургулою залишилося лише троє його «побратимів», які рвали горло на зборах і заважали виступати іншим…