Уряд фарширують кінорейдерами і симпатиками Януковича
Уряди Володимира Зеленського все більше нагадують вередливу квочку на яйцях, яка замість того, щоб давати результат, весь час вовтузиться у своєму гнізді. Прикладом такої вовтузні стали четвергові кадрові рішення щодо уряду. Його вкотре за останні місяці переформатували. Не факт, що на краще.
У кріслі віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції довго не засидівся Вадим Пристайко. Його робота на цій посаді була такою ж невиразною, як і в офісі міністра закордонних справ. Пристайка звільнили. На його місце президент запропонував, а ВР підтримала народну депутатку від «Слуги народу» Ольгу Стефанішину. Вадим Пристайко, очікується, поїде у Лондон працювати послом України у Великій Британії. Такі призначення ще з радянських часів називають політичним засланням…
Багато критики викликало інше призначення у Кабмін.
У четвер міністром культури та інформаційної політики став ще один нардеп від «Слуги народу» — Олександр Ткаченко, колишній гендиректор телеканалу, який належить олігарху Коломойському. Раніше у президентській політсилі Ткаченка бачили мером Києва, намагалися оголосити дострокові вибори у столиці, аби за будь-яку ціну усунути ненависного Зе! команді Кличка. Телеканал олігарха влаштував моральний пресинг чиновнику-спортсмену. Однак кияни не горіли бажанням бачити «слугу» Ткаченка міським головою. У рейтингу кандидатів він посідав лише 10 місце.
Проти Ткаченка-міністра виступали діячі культури. З проханням не призначати його на таку відповідальну посаду до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова зверталася Гільдія кінематографістів Одеси. Вони вважають, що своїми діями той «фактично привласнив і цинічно знищив Одеську кіностудію художніх фільмів, здійснює спробу рейдерського захоплення державної кіностудії «Укркінохроніка».
Великі претензії до Ткаченка має Союз кінематографістів України, громадські діячі і політики. Звинувачують його у тому, що як керівник Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики він в угоду українофобам намагався вихолостити закон про функціонування державної української мови. А народний депутат Олег Синютка пригадав, як цей функціонер виступав проти дублювання іноземних фільмів українською мовою…
Після культури — про освіту. Коли ми писали ці рядки, основним кандидатом в освітянські міністри був ректор Чернігівського технологічного університету Сергій Шкарлет (профільний комітет парламенту напередодні провів з ним співбесіду). У соцмережах відразу з’явилось архівне фото: Шкарлет отримує нагороду від одіозного міністра освіти часів Януковича — Дмитра Табачника. «Нічого дивного, — відзначають у Центрі Протидії Корупції (ЦПК), — бо ось так Шкарлет відгукувався про «ригів» у 2010 році: «Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича… Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів. Впевнений, разом з президентом Януковичем ми вибудуємо міцну вертикаль влади, яка займатиметься ділом і досягне значних результатів».
А у період Євромайдану, зазначає ЦПК, Шкарлет, який, як і зараз, був ректором Чернігівського державного технологічного університету, погрожував студентам, які виходили на протести…