Верховна Рада ухвалила мовний закон, який розглядала два місяці
Народні депутати ухвалили закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще лютого.
За це рішення проголосували 278 парламентарів, повідомляє Українська правда.
Перед голосування нардепам продемонстрували фільм, де до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість ухвалення закону про функціонування української мови.
Також до зали парламенту прийшов Філарет, який перед цим у фільмі заявив, що церква наполягає на ухваленні закону про мову.
Крім того у залі був присутній третій президент Віктор Ющенко.
Спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що президент Петро Порошенко пообіцяв підписати цей документ.
Як повідомляє телеканал «Прямий» цей законопроект про мову — доопрацьований членами комітету і містить альтернативні положення трьох інших «мовних» ініціатив, зареєстрованих раніше, а саме — № 5556, № 5669, № 5670. Більшість авторів цих проектів стали співавторами спільного доопрацьованого документа.
Цей закон змінює мовну політику і умови її реалізації в Україні. Згідно з ним, українською мовою повинні говорити в державному секторі, у публічному просторі, також — у сфері обслуговування. Українською мають маркуватися продукти, товари і надаватися послуги.
Вільно володіти українською мовою мають топ-чиновники, народні депутати України, члени уряду, селищні та міські голови, депутати місцевих рад. Також — офіцери, які підписали контракт із ЗСУ, працівники органів правопорядку, судді, адвокати, нотаріуси, працівники служб, які надають комунальні послуги.
Українською мовою зобов’язані вільно володіти медпрацівники державних і комунальних закладів охорони здоров'я. Українська мова має стати мовою проведення робочих зустрічей, засідань, робочого спілкування в українських органах державної влади, в комунальних підприємствах та установах.