Для Довгого у генпрокурора руки закороткі
- 28.12.2017, 19:08
- 3 440
«Справа Лєсіка» закінчилася для Луценка прогнозованим нокаутом.
/wz.lviv.ua/images/articles/2017/12/z1499242763a237i.jpg)
Коли перед голосуванням за позбавлення його депутатського імунітету Олесь Довгий сам попросив зал натиснути кнопки «за», сміливість тут ні при чому була. Лєсік так геройствував, бо вже тоді був упевнений: порушена проти нього справа закінчиться «пшиком». І ось те, що навіть для непосвячених у юридичні тонкощі було очевидним, сталося. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила провадження проти нардепа Довгого.
Звісно, закриття справи не робить Довгого білим і пухнастим. Будучи у «молодій команді» Черновецького, та ще й секретарем Київради, Лєсік точно не залишався осторонь «рукотворних чудес» Льоні Космоса. Ось тільки сам факт того, що можливою причетністю Довгого до оборудок у часи мерства Черновецького у Генпрокуратурі зацікавилися через 10 років, викликав підозри. Нагадаємо: подання ГПУ щодо Довгого базувалися на звинуваченні його у протягуванні через Київраду рішення про виділення понад 44 гектарів заповідної землі для житлового кооперативу. За пред’явленою статтею нардепові «світило» від трьох до восьми років за ґратами. Точніше — не світило, бо юристи в один голос заявляли: висунуті Довгому звинувачення абсурдні, оскільки рішення про передачу земельних ділянок ухвалювали колективно, депутатським голосуванням у Київраді, і секретар не несе за ці рішення відповідальності. Якщо, мовляв, справа не розвалиться на стадії досудового розслідування, то закінчиться виправдальним вироком.
До суду не дійшло - крапку поставили у САП. «Повноваження заступника Київського міського голови - секретаря Київради не передбачають можливість та обов’язки впливати на волевиявлення депутатів під час голосування. Допущені порушення регламенту Київської міськради самі по собі не є складом кримінального правопорушення», - йдеться у постанові про закриття кримінального провадження проти Довгого.
Лєсік і до того не жалував генпрокурора, розповідаючи перед телекамерами, що кримінальною справою Луценко вирішив звести з ним особисті порахунки і поквитатися за те, що не може дістати Черновецького. І обов’язково приправляв розповідь історією про те, як генпрокурор не може пробачити Льоні Космосу «члєноврєдітєльства» багаторічної давності (У січні 2008 року у будівлі Секретаріату президента сталася потасовка між тодішнім міністром внутрішніх справ Луценком і столичним мером Черновецьким. Після засідання РНБОУ, під час якого міністр і мер обмінялися «люб’язностями», Луценко прилюдно вдарив Черновецького в обличчя. У відповідь, мовляв, за те, що Черновецький «підступно вдарив ногою по коліну, яке болить з часів Майдану»). Коли ж з’явилася новина про закриття САП кримінального провадження, Довгий не оминув нагоди «розмазати» генпрокурора. Культурно, дописом у Facebook, в якому подякував САП за закінчення «абсурдної вистави імені Луценка». «Окрема вдячність прокурорам САП та керівництву цього відомства за те, що не побоялися назвати речі своїми іменами і поміж «догодити особисто генпрокурору» та «вчинити за законом» вибрали останнє. Мало хто має мужність чинити за законом, коли сам генпрокурор особисто просить про інше!!!» - написав Довгий.
Зрештою, недолугою справою проти Лєсіка Луценко сам собі ляпаса дав. Підкинувши козирі тим, хто киває на його непрофесійність і юридичну безграмотність та закидає «генеральному» політичний душок у звинуваченнях проти «нелюбих друзів». Та й сам Луценко публічно визнав, що намагався «витягнути» з Довгого свідчення проти Черновецького. «Як посадова особа пропонував йому розповісти про роль пана Черновецького під час проведення цієї нібито сесії (йдеться про сесію Київради і голосування за незаконну передачу заповідних земельних ділянок. - «ВЗ»). Тому що у мене дедалі більше фактів, які доводять, що ця сесія була і скликана незаконно, і проводилася незаконно. Пан Довгий відмовився надавати такі свідчення. Щоправда, це було не під протокол, а розмова двох посадових осіб — прокурора та народного депутата», — заявив Луценко, виступаючи у Верховній Раді у день зняття з Довгого депутатської недоторканності. Для повноти картини генпрокурору залишилося розповісти, який бартер обіцяв Довгому за свідчення проти Черновецького... А тим часом...
Після затяжної мовчанки щодо закриття провадження проти Довгого у четвер генпрокурор «заговорив» у Facebook. Заявив, що вважає рішення САП неприйнятним, і повідомив про зареєстроване прокуратурою Києва нове провадження. Але вже не з прив’язкою конкретно до нардепа Довгого, а «за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах під час відчуження понад тисячі гектарів столичної землі на острові Жуків».
Фото «УП»