Глава УГКЦ: "Агресія Росії щодо України має характер не лише політичний, але й культурний"
- 15.03.2016, 08:47
- 5 690
Отець і глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив переконання, що для українсько-російського добросусідства немає альтернативи.
![](https://img.wz.lviv.ua/OODpDBWnCrLpVCf4FEwVKIsTfvc=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/2016/03/515145152.jpg)
Про це він сказав у своїй доповіді «Україна — Польща — Росія: чи можливі мир і поєднання?», яку виголосив на Гнєзненському з'їзді з нагоди до 1050-річчя Хрещення Польщі, повідомляє департамент інформації УГКЦ, передає Укрінформ.
"Вивчаючи теперішню ситуацію із перспективи французько-німецько-польських відносин після Другої світової війни, ми бачимо, що для українсько-російського добросусідства немає альтернативи. Обидва народи належать до одного і того географічного ареалу Східної Європи, і ніхто не змінить факту, що сусідують один із одним", - сказав він.
Водночас глава УГКЦ зазначив, що існують суттєві перешкоди ідеологічного характеру, щоб процес поєднання міг зрушити з місця.
«Президент Росії оголосив, що найбільшою драмою останнього десятиліття ХХ століття був розпад Радянського Союзу. Ситуація загострилася від початку агресії Росії щодо України у 2014 році. Росія надалі декларує, що війна на Донбасі є внутрішнім конфліктом України. Агресія щодо України має характер не лише політичний, але й культурний. Його підґрунтям є відмінні способи світосприйняття. Російські політичні еліти представляють тип мислення, опертий на будуванні російського світу. Ця ідеологія російського світу, на мою думку, є останньою легітимізацією через християнську Церкву сучасного колоніалізму», — повідомив Блаженніший Святослав.
Говорячи про позицію Росії щодо України Блаженніший Святослав відзначив, що російська влада заперечує право на існування українського народу і його окремої, власної культури.
"Особливо останніми роками, - розповів він, - найвищі церковні та державні достойники проголошують, що українці й росіяни - це один народ. Така теза і позиція чинять так, що діалог стає неможливим, бо ж не можна провадити розмови з кимось, хто не існує і не має "власної окремішності". Представники як державної, так і церковної влади Московського патріархату піддають сумніву сам факт існування незалежної української держави".
За його словами, саме існування української державності вважається "агресією Заходу і насиллям над тілом великого російського народу".