Передплата 2025 «Добра кухня»

США готові приєднатися до "нормандського формату"

  • 30.04.2015, 13:49
  • 1 627

Сполучені Штати відкриті для участі в переговорному процесі щодо врегулювання конфлікту в Україні та готові приєднатися до "нормандського формату", якщо інші учасники дадуть на це згоду.

Сполучені Штати відкриті для участі в переговорному процесі щодо врегулювання конфлікту в Україні та готові приєднатися до "нормандського формату", якщо інші учасники дадуть на це згоду.

З такою заявою виступила в середу в Інституті миру в Вашингтоні помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

"Безумовно, Сполучені Штати відкриті для будь-якого формату, який сторони вважатимуть корисним. Ми заявляли відкрито: якщо країни "нормандського формату" погодяться, що ми можемо відіграти певну роль під час консультацій або за столом переговорів, ми відкриті для цього", — зазначила представник держдепартаменту.

Водночас, за її словами, навіть якщо Вашингтон та Брюссель не задіяні прямо в переговорах, це не означає, що на двосторонньому рівні, а також в плані меседжів для України і Росії, США та ЄС не відіграють суттєвої спільної ролі за лаштунками. Нуланд пояснила: з одного боку, йдеться про підтримку України в економічній, політичній та безпековій сферах, а з іншого — про політику санкцій, якими США та Євросоюз "спільно забезпечують рамки для дипломатії".

Нуланд, крім того, зауважила, що в майбутньому "Сполучені Штати хочуть бачити Україну процвітаючою, демократичною, стабільною та цілісною європейською державою".

Представник держдепу також відповіла на запитання, чому Захід вважає, що військового рішення для конфлікту в Україні не існує, а тим часом у країнах Європи посилюється військова присутність. Так, за її словами, "непередбачуваність того, що зробила Росія спочатку в Криму, а потім на Донбасі", змушує НАТО зміцнювати оборону на сході Європи, "про що раніше ніхто і не думав". Натомість зараз це робити "абсолютно необхідно".

Джерело. Gazeta. UA

Читайте також
Світогляд Людовика П’ятнадцятого у добу штучного інтелекту
12.05.2025
Світогляд Людовика П’ятнадцятого у добу штучного інтелекту

Високий відсоток банківської позики вгамовує інфляцію, бо стає менше покупців, які щось купують на позичені у банку гроші. Але високий банківський відсоток ускладнює виплату боргів. Особливо державних боргів. Бо виплати державного боргу покладаються на нові кредити. При високому банківському відсотку нові кредити стають дорожчими від попередніх, і тому з'їдають ще більше бюджетних коштів на виплату відсотків