У Серії А вболіваймо за «Аталанту»!
У клубі з Бергамо тепер два українські футболісти: до Малиновського приєднався Коваленко
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/429138/kovalenko.jpg)
Найбільш «українською» командою італійської Серії, А стала «Аталанта». Відтепер у футбольному клубі з Бергамо виступатимуть відразу два українські гравці! До півзахисника Руслана Малиновського приєднався в «Аталанті» його колега по амплуа Віктор Коваленко, який перейшов до «синьо-чорних» із донецького «Шахтаря». 24-річний Коваленко підписав контракт із «Аталантою» до літа 2025 року.
Найбільш імовірним, на думку футбольних експертів, був перехід Коваленка до «Аталанти» влітку 2021 року, коли у Віктора завершився би контракт із «Шахтарем». Тоді українець дістався би клубові з «Бергамо» безкоштовно — як так званий вільний агент. Однак в «Аталанті» вирішили не тягнути кота за хвіст. Можливо, бергамці боялися, що «Шахтар», знаючи про майбутній перехід Коваленка, не даватиме йому достатньо ігрового часу, і той втратить форму?.. Аби Віктор перейшов до «синьо-чорних» уже взимку, «Аталанті» довелося заплатити «Шахтареві» відступні. За інформацією спортивної преси, це 700 тисяч євро.
Віктор Коваленко є вихованцем «Шахтаря», усю свою кар’єру провів у донецькому клубі. За «помаранчево-чорних» Коваленко зіграв 200 офіційних матчів, у яких забив 32 голи. В Україні Віктор разом із «Шахтарем» здобув 10 трофеїв (по 4 рази вигравав чемпіонат УПЛ та Кубок, і двічі — Суперкубок), на міжнародній клубній арені доходив до півфіналу Ліги Європи. Головний тренер збірної України Андрій Шевченко регулярно викликав Коваленка до табору «синьо-жовтих», однак гравцем «основи» головної команди Віктор іще не став.
В «Аталанті» український хавбек виступатиме під номером 20. Однак значно цікавішою, як на мене, є інша цифра. А саме два мільйони євро на рік, які Віктор, за даними італійських ЗМІ, зароблятиме у клубі з Бергамо. Саме Коваленко начебто матиме найбільшу зарплатню в «Аталанті»! Два мільйони євро мав там тільки аргентинець Гомес, який перейшов до іспанської «Севільї», пишуть італійські медіа. Словенець Ілічіч, колумбійці Мюр’єль і Сапата одержують в «Аталанті» 1,8 мільйона євро на рік, Міранчук із РФ — 1,5 мільйона, а українець Малиновський і ще кілька футболістів — по мільйону євро на рік.
Чому в «Аталанті» дали Коваленку таку високу зарплатню? По-перше, якщо порахувати загальні витрати «синьо-чорних» на Віктора, то виходить не так багато. Наприклад, Малиновського «Аталанта» купила у бельгійського «Гента» за 10 мільйонів євро, плюс контракт на 5 років із зарплатнею 1 мільйон — усього 15 мільйонів євро. А Коваленка купили за 700 тисяч євро, плюс контракт на 4,5 року із зарплатнею 2 мільйони — виходить 9,7 мільйона євро. Тобто значно менше, ніж загальні витрати на Малиновського.
По-друге, схоже, що головний тренер «Аталанти» Джан П’єро Гасперіні справді вірить, що Коваленко зможе швидко адаптуватися до умов Серії А, тому й переконав керівництво клубу не чекати до літа. «Коваленко — це трансфер, який організував клуб, — заявив Гасперіні. — Коваленко розпочне інтегруватися у наші командні схеми, щойно прибуде у розташування «Аталанти».
Чи заграє Коваленко в «Аталанті»? Скептики вказують на низький, порівняно зі Серією А, рівень чемпіонату УПЛ. Мовляв, Віктор і тут не завжди «запалював», що вже казати про один із найсильніших європейських чемпіонатів… Але ж, заперечують оптимісти, Малиновського перед його переходом до «Аталанти» також «ховали», не даючи йому жодних шансів. Однак Руслан, хоч і не став гравцем стартового складу, все ж у Серії, А не загубився… Поживемо — побачимо. Як показує досвід, гравці, яких «видатні» тренери чемпіонату УПЛ вважають «дерев'яними», в Європі можуть «розкритися». Найяскравіший приклад — нападник бельгійського «Гента» Роман Яремчук, якого не оцінили у київському «Динамо». Та й того ж Малиновського, без якого зараз важко уявити збірну України, наші «ґранди» у своєму складі не бачили…
До речі, Коваленко грав у «Шахтарі» у центрі поля, приблизно на тій же позиції, де грає в «Аталанті» Малиновський. Тож у клубі з Бергамо українці будуть фактично конкурентами у боротьбі за місце у складі… «Конкуренція завжди корисна, — заявив із цього приводу Малиновський. — Можна порівняти з переходами Безуса й Пластуна у „Гент“ Яремчука. Коли з тобою співвітчизник — це класно».
«У Бергамо нарешті відкрили ресторани, тож після тренування ми сходили пообідати, — розповів, зокрема, Малиновський, якого цитує sport.ua. — Трохи показав Віктору місто… „Аталанта“ — новий виклик для Коваленка. Бачу в ньому ентузіазм. Він мотивований і хоче довести, що не просто так сюди потрапив. Місто йому сподобалося. Біля моєї квартири є кафе, власник впізнав Віктора й сфотографувався з ним… У клубі запитували про Коваленка, ще коли я переходив до „Аталанти“. Питали, який у нього характер, який він у житті й побуті, яка людина. Про всі дрібниці, які важливі для клубу. Грати тут важко, але усім футболістам дають час на адаптацію. Зараз для Коваленка головне — вивчити мову. Він уже знає кілька фраз. У клубі задоволені, що Віктор не сором’язливий, бо треба адаптуватися, бути комунікабельним. А потім треба втягнутися у тренувальний процес і зрозуміти вимоги тренерського штабу й структуру гри. Чи бачення футболу Гасперіні передбачає одночасне перебування на полі мене й Коваленка? Подивимося. Вітя може зіграти і опорного, і під нападником. Я теж сюди переходив півзахисником, а граю на атаку… Тож цілком можливо, що зможемо зіграти разом».