Українські леді обирають срібло
На чемпіонаті Європи із сучасного п’ятиборства українки стали другими
/wz.lviv.ua/images/news/2014/07/ac0b6121f00b631a637a8dcaa574fb5e.jpg)
В угорській королівській столиці Секешфехеварі (у часи Середньовіччя угорці коронували тут своїх правителів) минулої суботи глядачі побачили сходження на престол нової королеви п’яти якостей. Олімпійська чемпіонка Пекіна і чемпіонка Європи-2011 німкеня Лєна Шонеборн повернула собі титул найсильнішої п’ятиборки на континенті. А віце-чемпіонкою Старого світу стала наша Вікторія Терещук.
Уже в першому виді Вікторія натякнула, що з порожніми руками додому не повертатиметься. А разом з тим утерла носа усім тим скептикам, які казали, що фехтувати луганчанка ніколи не навчиться. 23 перемоги — це, на всяк випадок, третій результат! 32-річна пентатлетка дозволила суперницям обійти себе у басейні: неперевершені плавчині — француженка Елоді Клувель та господиня чемпіонату Шарлотта Ковач — залишили позаду навіть визнану лідерку Лєну Шонеборн, яка перед тим святкувала перемогу у фехтуванні. До четвертої позиції допливла Анастасія Спас. Два тижні тому донеччанка стала бронзовою призеркою юніорського чемпіонату Європи у Мінську, а у колі дорослих до останнього своєю присутністю у групі лідерів псувала настрій іменитим візаві. Терещук розташувалася слідом за нею (дев’ятий результат і п’ята проміжна позиція). Швидкі секунди дозволили залікувати неприємні симптоми фехтувальних поразок ще одній талановитій українській п’ятиборці Ірині Хохловій, яка піднялася угору на 11 позицій (дев’яте місце після двох видів).
У конкурі Вікторія Терещук, відсвяткувавши маленьку перемогу, продовжила руйнувати усі стереотипи. Пошепотівши щось кобилі Лонді, дівчатка чистенько й акуратно пройшли разом весь маршрут і зірвали джек-пот — максимальні у цьому виді 300 очок (завдяки цьому Віка піднялася на другу сходинку). Анастасія Спас дозволила собі лише одну помилку (297 очок і третя проміжна позиція), а ось Ірина Хохлова уже наприкінці маршруту втратила контроль над конем Арпадом і розпрощалася з мрією про індивідуальний п’єдестал.
Уся ця боротьба стала лише передісторією вирішальних змагань — комбайну, а успіхи наших дівчат дозволили їм відчути себе головними героїнями цієї безкомпромісної боротьби витримки та витривалості. Першою на дистанцію вибігла Елоді Клувель — високе п’яте місце минулорічного чемпіонату світу додавало француженці упевненості і додаткової мотивації втілити пристойні секунди у медальний результат. Через 7 сек. наздоганяти її кинулася Терещук. Ще через 4 сек. компанію українці у цьому переслідуванні склала Спас. Француженка відпрацьовувала практично бездоганно, не даючи шансу Терещук, яка затримувалася на вогневому рубежі, упритул наблизитися до себе. Від старшої подруги по команді намагалася не відставати Спас.
Після другої стрільби українки дивилися вже у спину Шонеборн, яка, наче чортенятко з табакерки, вискочила у лідери з четвертої позиції, а також Клувель, яка до завершальної стрільби наступала титулованій суперниці на п’яти. Після третього рубежу цього несамовитого темпу не витримала Анастасія Спас. У підсумку вихованка Владислава Міщенка фінішувала 12-ю.
Терещук же уперто трималася за фаворитками на відстані 15 сек. На заключний вогневий рубіж луганчанка прибігла, коли Шонеборн, зі швидкістю кулемета закривши усі мішені, кинулася назустріч своїй другій перемозі чемпіонатів Європи (1361 очко). А ось Клувель знадобилася ціла вічність, щоб, тамуючи хвилювання, закрити дві останні мішені. Поки вона вгамовувала нерви, «зелене світло» перед собою запалила Терещук, а також литовка Доната Рімсайте, яка з минулого сезону презентує Росію. На заключний відрізок дистанції ця трійка вибігла майже одночасно. Ті метри, які відділяли Вікторію від суперниць, не давали останнім жодної переваги: мало хто у п’ятиборному світі може ногами перебігати Терещук. Уже через 100 м усі її опонентки у боротьбі за «срібло» залишилися позаду (1344). Третьою фінішну лінію перетнула Рімсайте (1337). Клувель — лише четверта (1328 очок).
У командній першості, яка визначалася за сумою індивідуальних результатів, Вікторія Терещук, Анастасія Спас та Ірина Хохлова принесли Україні ще одне «срібло» (3911 очок). Від «золотих» німкень наших дівчат відділило лише одне очко! На третій позиції італійки (3882 очки). На цьому чемпіонаті виступала ще одна українка — другий номер світового рейтингу Ганна Буряк, яка кілька місяців тому оголосила про перехід у лаву збірної Росії. Керівництво Федерації сучасного п’ятиборства України неодноразово заявляло про те, що за жодних умов не дасть добро на цей перехід без передбаченого у такому випадку дворічного карантину. Тобто, наважившись на цей крок, 24-річна дворазова чемпіонка світу (в естафеті та змішаній естафеті) і володарка Кубка світу-2013 ризикувала залишитися за бортом Олімпіади-2016. Та, мабуть, російська федерація знайшла надто потужні аргументи: у Секешфехеварі прізвище Буряк уже стояло поряд з відомим триколором.