BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Сезон змій на Львівщині: від початку року зафіксовано вже п’ять укусів гадюк

  • 27.06.2026, 20:15
  • 333

У регіоні активізувалися плазуни, через що п’ятеро людей потрапили до лікарень у стані середньої важкості. Фахівці закликають до обережності та нагадують, що з чотирьох видів змій області отруйною є лише гадюка звичайна

Дві кольорові гадюки. Фото надав Тарас Гринчишин
Дві кольорові гадюки. Фото надав Тарас Гринчишин

Від початку 2026 року в області вже зареєстрували п’ять випадків укусів гадюки звичайної, які трапилися у Стрийському, Zолочівському та Самбірському районах. Зокрема, останній інцидент зафіксували 23 червня, коли до реанімації Сколівської лікарні госпіталізували 22-річного жителя Київщини. За словами посадовців, активність плазунів цьогоріч розпочалася у квітні через шлюбний сезон та охорону потомства, і вона триватиме до осінньої сплячки. Попри те, що загального зростання популяції немає, люди часто потерпають через власну необережність у місцях перебування плазунів. Нагадаємо, минулого року в області зафіксували 39 укусів. Загалом на Львівщині водяться чотири види змій: неотруйні вуж звичайний, лісовий полоз та мідянка (останні два занесені до Червоної книги), і лише один небезпечний вид — гадюка звичайна.