Уже збирає ранню городину
Марія Морикінь зі села Крупського Стрийського району уже прибилзно два десятки років успішно вирощує різноманітні овочі
Започаткувала господарство разом із чоловіком-поляком Юреком Мацкевичем. Довший час працювали разом. На жаль, він уже помер, але пані Марія продовжує справу.
Жінка має теплиці, де здебільшого вирощує розсаду, яку згодом висаджує у відкритий ґрунт. Це й помідори (червоні, жовті, рожеві), кілька видів капусти (білоголова, цвітна, савойська, пекінська, броколі). Ще ж є салати, харчові гарбузи, котрі використовують для дитячого харчування, та ін.
Нинішнього сезону погодні умови виявилися не зовсім сприятливими. Узимку дошкуляли сильні морози, весна прийшла пізно, а згодом вегетацію рослин пригальмувала тривала посуха. Та все ж завдяки старанням удалося виростити урожай.
Наразі вже розпочався збір зелених кабачків. Їм на зміну прийдуть жовті різновиди й цукіні. Також непогано вродила рання капуста, качани якої вже зрізують. Доростає до необхідних кондицій савойська. Гарно зарекомендував себе салат Айсберг.
Марію Юріївну тішить, що в Україні щороку набирає більшої популярності органічне землеробство. Споживачі переконалися: саме городина є незамінним джерелом вітамінів, мікроелементів і клітковини, котрі необхідні нашому організму.
Торік ентузіастка скористалася ґрантовою програмою «єРобота», завдяки фінансовій підтримці якої частково модернізувала технічні засоби, поліпшила умови для вирощування органічної продукції. Адже саме якість та екологічна безпека — головне кредо Марії Морикінь.
Авторка: Алла Ковальська