В Україні ухвалили закон про підготовку школярів та студентів до національного спротиву: про що йдеться
- 25.03.2026, 21:45
- 383
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон про підготовку громадян до національного спротиву. Йдеться про зміни у методиці навчання для усіх учнів та студентів
Про це йдеться у картці законопроєкту № 13 347 на сайті парламенту.
Рішення у другому читанні підтримали 263 депутати.
Школярі та студенти проходитимуть спецпідготовку незалежно від статі. У навчальних закладах запровадять нову дисципліну «Основи національного спротиву», а предмет «Захист України» оновлять та удосконалять.
Також в Україні створять спеццентри, де для українців проводитимуть практичні заняття зі стрільби та інших курсів. Заняття відбуватимуться на полігонах ЗСУ, стрільбищах та на інтерактивних тренажерах.
Люди, які з релігійних причин не можуть використовувати зброю, зможуть обрати альтернативні навчальні курси. Також від практичних занять звільняються люди з інвалідністю та непрацездатні громадяни.