BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Перевізники Львівщини вимагають «драконівський» тариф на проїзд в міжміських автобусах — 2,52 гривні за кілометр

На тлі підвищення пального на автозаправках країни перевізники Львівської області заявили про необхідність суттєво підвищити тарифи на проїзд у приміських та міжміських автобусах. Зараз середній тариф на перевезення пасажирів у приміському та міжміському сполученні по області коштує 2,19 гривень за кілометр

А ось прогнозований тариф з урахуванням вартості пального 72 грн. за літр може становити 2,52 грн за кілометр поїздки.

Тож, щоб приїхати з обласного центру до сіл Стрийського району на відстані плюс-мінус 85 кілометрів, треба викласти з гаманця 215 гривень замість 180 грн.

Як повідомив для «ВЗ» директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОВА Орест Шуліковський, у Львівській ОВА власників маршрутів попросили поки не підвищувати тарифи на автобуси, а дочекатися стабілізації цін на пальне, водночас моніторити ціни та тенденції.

Юридичний нюанс — перевізники міжміських маршрутів мають право самостійно підняти тарифи, не потрібно очікувати рішення Львівської ОВА, але їх варто повідомити про підвищення. Тож пасажири можуть бути здивовані, коли поїздка з обласного центру до села у районному центрі буде дорожчою, ніж вчора…

Такі норми закону уже діють в Україні багато років на рівні уряду: міські перевізники підвищують тариф через рішення виконкомів та громадські слухання, а обласні - просто інформують обласні адміністрації про факт підвищення проїзду.

«У Львівській ОВА відбулася нарада з автомобільними перевізниками щодо ситуації з формуванням тарифів на приміські та міжміські пасажирські перевезення, — каже чиновник. — Перевізники кажуть, що коливання цін на паливо суттєво впливають на економіку перевезень. Тарифи на приміські та міжміські автобусні перевезення є нерегульованими. Перевізники формують їх самостійно, виходячи з ринкових умов та методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту».