Штати пом’якшили позицію щодо компенсації допомоги Україні в угоді про надра, — джерело
- 16.04.2025, 10:50
- 497
У США вирішили пом’якшити вимоги щодо повернення допомоги від України під час переговорів щодо угоди про надра. Так, Штати знизили свою оцінку допомоги, наданої Україні, з 300 млрд доларів до 100 млрд доларів, що ближче до оцінки України, яка становить понад 90 млрд доларів
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/531220/456789.jpg)
За даними джерел, США, схоже, пом’якшили свої вимоги щодо повернення допомоги від України під час переговорів про економічну угоду між двома країнами.
Вказано, що після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація американського президента Дональда Трампа знизила свою оцінку розміру допомоги, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення рф, зі 300 млрд доларів до приблизно 100 млрд доларів. Це наблизилося до української оцінки — понад 90 млрд доларів.
Уряд України відмовився коментувати ситуацію до підписання угоди. Білий дім і Міністерство фінансів США не відповіли на запити про коментарі.
Водночас речник американського Мінфіну заявив, що переговори на технічному рівні були дуже продуктивними. Він додав, що сторони сподіваються на швидке завершення переговорів.
Одне із джерел повідомило, що переговори технічних команд у п’ятницю та суботу були конструктивними. Однак, за його словами, США досі розглядають угоду як можливість повернути витрати на Україну через прибутки від фонду, розмір якого у найновішому проєкті досі не вказано.
Співрозмовники стверджують, що адміністрація Трампа неохоче бере на себе зобов’язання щодо майбутніх інвестицій у фонд і відкладає це питання на подальше обговорення. Натомість Вашингтон наполягає, щоб витрати США на війну в Україні вважалися внеском до фонду.
Вони зазначили, що українським переговорникам важко відмовити американських колег від такого підходу, що є в основі деяких з найжорсткіших вимог США.
Один зі співрозмовників зазначив, що юристи продовжать працювати дистанційно цього тижня, щоб якнайшвидше завершити проєкт.
Одним із завдань для Києва на наступну онлайн-зустріч цього тижня є надання деталей щодо конкретних проєктів, які можна буде реалізувати в межах угоди, додав він.