«єВідновлення»: стала доступна компенсація для відбудови житла на власній землі
- 11.04.2025, 09:58
- 391
Українці, які планують відбудувати зруйнований через війну будинок на власній землі, відтепер можуть подавати заявки на отримання компенсацій за програмою «єВідновлення». Перші 600 родин уже мали отримати кошти.
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/530958/31669.jpg)
Про це заявила голова партії «Слуга Народу», народний депутат Олена Шуляк.
«Багато людей чекали на цей новий функціонал „єВідновлення“ — і ось він став реальністю. Компонент „єВідновлення“, який дає змогу відбудувати будинок на власній земельній ділянці, нарешті відкритий. Формуючи законодавчу основу програми, ми передбачили таку можливість, бо розуміли: багато українців захочуть відродити власний дім саме там, де він був», — зазначає Шуляк.
У партії «Слуга Народу» пояснюють: щоб отримати компенсацію, насамперед треба подати заявку через мобільний застосунок «Дія» або у ЦНАПі. Надалі - зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт (це можна зробити також через «Дію»). Потім необхідно скасувати право власності на знищене житло.
Кошти будуть надходити у два етапи: спочатку половина, а після звіту — ще половина. Гроші можна витратити на будматеріали, будівельні роботи та розробку документації, розповідають у політичній силі.
Починаючи з 2023 року, відколи запрацювало «єВідновлення», держава вже виплатила українцям за пошкоджене та знищене житло понад 17 млрд грн, а це дало змогу більш ніж 90 тис. українських родин відновити помешкання за допомогою програми.
Цього ж року, інформують у партії «Слуга Народу», держава спрямовує на «єВідновлення» 19 млрд грн. У політсилі акцентують, що більшість цих коштів — 15 млрд із 19-ти — направляють насамперед для компенсацій переселенцям, які офіційно мають статус ВПО та в яких повністю зруйноване житло, і воно було єдиним для проживання. Ця підтримка загалом стосуватиметься щонайменше 10 тис. українських сімей, із яких понад 6 тис. сімей уже отримали кошти.
Нагадаємо, як раніше повідомляли в партії «Слуга Народу», цьогоріч держава виділяє 833 млн грн на купівлю житла для понад 120 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) — родин, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.