Статус зниклих безвісти за особливих обставин припиняється лише у двох випадках — МВС
- 04.02.2025, 10:45
- 131
В Україні статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, може бути припинений лише у двох випадках
Про це заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти Артур Добросердов в ефірі Українського Радіо, інформує Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України.
Коли припиняється статус:
Встановлення місцезнаходження живої особи: це можливо, якщо особа вільна у своїх діях. Наприклад, військові, які повернулися з полону, або цивільні особи, що виїхали за кордон і не обмежені у свободі пересування.
Ідентифікація тіла загиблого: статус припиняється після проведення експертних досліджень і офіційної ідентифікації останків. У цьому випадку слідчий або прокурор ухвалює процесуальне рішення щодо підтвердження особи.
Що відбувається в інших випадках?
Добросердов пояснив, що в усіх інших ситуаціях дані про особу залишаються в Реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Це стосується, наприклад:
- судових рішень про оголошення особи померлою;
- підтвердження факту перебування в полоні без встановлення подальшої долі.
Наразі в Україні майже 63 тисячі людей вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Артур Добросердов також зазначив, що трапляються випадки, коли особу офіційно визнавали такою, що перебуває в полоні, але згодом під час репатріації повертали її тіло.
У разі появи будь-якої інформації про зниклу особу її дані ретельно перевіряються, і статус змінюється лише після підтвердження відповідними органами.