Передплата 2025 «Добрий господар»

Безугла назвала представників ЛГБТ+ людьми із «психофізіологічними відхиленнями»

  • 13.01.2025, 19:15
  • 507

Народна депутатка Мар’яна Безугла назвала представників ЛГБТ+ людьми, що мають психофізіологічні відхилення. Однак вона зазначила, що не є противницею представників ЛГБТ+

Фото із соцмереж Мар'яни Безуглої
Фото із соцмереж Мар'яни Безуглої

«Не маю нічого проти представників ЛГБТ, людей з ожирінням тощо. Оцінюю лише вчинки, характер і здібності конкретної людини в конкретному контексті. Однак важливо розуміти, що згадані та багато інших станів є відхиленнями від норми, або, з наукового погляду, хворобами», — заявила депутатка.

Вона додала, що людина з «гомосексуальною орієнтацією, ймовірно, не зможе або не матиме бажання народити дітей, а отже, може випасти з процесу природного відбору і передачі своєї генетики наступним поколінням, включення в алгоритми розвитку людства протягом тисячоліть».

Безугла запевняє, що категорично проти дискримінації та не має нічого проти представників ЛГБТ.

Вона додала, що неприпустимо дискримінувати людину за фізичним чи психологічним станом, наприклад, відмовляти в роботі, бо вона частина ЛГБТ. Так само депутатка проти того, аби на роботу приймали людину лише через належність до ЛГБТ.

«Отже, про мою позицію, до відома. Це частково писала і раніше: бути представником ЛГБТ — це не норма, а психофізіологічне відхилення», — додала парламентарка.

У коментарях відреагувала правозахисниця та голова громадської організації «Інсайт» Олена Шевченко, яка зазначила, що ЛГБТ-орієнтація є варіантом норми.

«Більша частина ЛГБТ-людей хочуть та мають дітей. Відхилення — це говорити про те, що „нормальна любов“ може виникнути лише до людини зі статевими органами протилежної статі», — заявила Шевченко.

Координатор з політики та законодавства Національного ЛГБТІ-консорціуму #LGBTI_PRO Святослав Шеремет наголосив, що заява Безуглої має ознаки утиску, що є формою дискримінації. Він акцентував, що сексуальна орієнтація не є хворобою, що офіційно визнано Всесвітньою організацією охорони здоровʼя ще 1990 року.

Раніше NBS News писало, що Meta внесла зміни до правил модерації контенту у соціальних мережах Facebook Instagram та Treads, що дозволяють називати ЛГБТ- людей «психічно хворими» через їхню сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність. У Meta пояснили, що ці винятки враховують «політичний і релігійний контекст» навколо цих тем.