Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Радник Трампа вимагав хабарі від тих, хто хотів потрапити в Адміністрацію президента, — джерело

  • 26.11.2024, 15:15
  • 713

Один з радників новообраного президента США Дональда Трампа Борис Епштейн вимагав хабарі від тих, хто хотів потрапити в Адміністрацію президента США

Борис Епштейн (у центрі). Фото The Washington Post
Борис Епштейн (у центрі). Фото The Washington Post

Про це пише джерело із посиланням на письмову доповідь команди юристів Трампа.

Доповідь нібито замовив Трамп після того, як дізнався, що Епштейн просив грошей у потенційних кандидатів до його адміністрації.

За даними інформаторів, одним із тих, від кого Епштейн хотів грошей, але не отримав їх, був Скотт Бессент — раніше Трамп номінував його на посаду міністра фінансів.

Як пише джерело, через день після першої зустрічі Бессента з Трампом у лютому 2024 року Епштейн запросив Бессента на обід. Там він попросив у нього щомісячну плату щонайменше 30 тисяч доларів, щоб просунути його кандидатуру, однак Бессент відмовив.

Пізніше Епштейн попросив у нього 10 мільйонів доларів, які той мав вкласти у баскетбольну лігу. Бессент знову відмовився, хоча вважав, що якщо він вкладе гроші, Епштейн ставитиметься до нього більш прихильно. Одного разу Епштейн почав залякувати Бессента.

Однак Бессент був не єдиним, у кого Епштейн міг вимагати гроші. Серед інших, кого назвали у доповіді юристів Трампа, був оборонний підрядник. У нього Епштейн нібито просив 100 тисяч доларів щомісяця, запевняючи, що знає, «з ким спілкуватися в Міністерстві оборони», і що від цього залежить майбутнє його бізнесу. Однак підрядник відмовився.

Згодом Епштейн заперечив звинувачення, заявивши, що «ці фейкові твердження — неправда й наклеп». Однак у звіті, який цитує джерело, Трампу рекомендували припинити співпрацю з Епштейном, а Епштейна попередили про можливість висунути проти нього кримінальні звинувачення.

Борис Епштейн народився в росії і жив там у дитинстві. Він розповідав, що має родичів як в Україні, так і в рф. Американська газета The New York Times з посиланням на джерела писала, що Епштейн висунув свою кандидатуру на посаду спеціального посланця з питань врегулювання російсько-української війни.

За першого президентства Трампа Епштейн працював у команді комунікаційників у Білому домі, але у 2017 році пішов із посади через «проблеми з допуском до державної таємниці». Він координував юридичний захист у кримінальних справах проти Трампа, зокрема щодо виплат порнозірці Стормі Деніелс. Джерела також пишуть, що саме Епштейн просував кандидатуру Метта Гейтса на посаду генерального прокурора США.