Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

На перших післявоєнних виборах ветерани повинні мати можливість балотуватися і в парламент, і на місцевих виборах — Олена Шуляк

  • 17.10.2024, 17:01
  • 51

Нова ветеранська політика, яку зараз розробляє держава, має надати ветеранам і ветеранкам усебічну можливість долучитися до змінотворення

Фото із соцмереж Олени Шуляк
Фото із соцмереж Олени Шуляк

На перших післявоєнних виборах вони повинні мати можливість балотуватися і до Верховної Ради, і на місцевих виборах. У цьому переконана народний депутат, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

«Важливо, щоб ветерани мали окреме місце в політиці - і на національному, і на регіональному, і на місцевому рівнях. При чому йдеться не про політику з трибун й екранів, а про напрацювання оптимальних рішень, ухвалення яких впливатиме на долю багатьох представників ветеранської спільноти», — заявила Олена Шуляк у коментарі виданню «РБК-Україна».

Вона додала, що партія «Слуга народу» вже допомагає генерувати такі політичні рішення. Наприклад, спортивна спільнота ветеранів і ветеранок, яка сформувалася навколо всеукраїнських змагань «Сильні України», вже ініціювала звернення до Кабінету міністрів для того, щоб прискорити отримання ветеранами спортивних протезів, а також зверталася до Міністерства молоді і спорту, щоб визнати офіційним видом спорту спортивно-реабілітаційні багатоборства ветеранів.

До речі, спорт, як вважає Олена Шуляк, є одним із найкращих способів повернутися до мирного життя, одночасно долати як наслідки фізичних травм, так і психологічних. Саме тому Федерація стронгмену України за підтримки депутатів партії «Слуга народу» організовує у багатьох регіонах саме ці змагання «Сильні України», до яких уже долучилися понад 1200 ветеранів і ветеранок.

За різними оцінками, на третій рік великої війни в Україні є понад мільйон тих, хто захищав зі зброєю у руках країну від російської агресії. Після перемоги кількість ветеранів може становити до 5−6 млн осіб. Всім їм необхідна всебічна підтримка зараз і в перспективі - соціальна, економічна, психологічна. І все це має втілюватися комплексно.

«Сучасні ветерани потребують не стільки соціального захисту, а насамперед підтримки та сприяння своїм ініціативам та розвитку можливостей», — зазначила Олена Шуляк. Від держави, за її словами, їм необхідні кілька речей: підтримка всебічної реабілітації - фізичної та ментальної; доступне іпотечне кредитування на купівлю нового житла; підтримка працевлаштування, освіти, підприємницької діяльності, а також можливість долучитися до політичних процесів.