Передплата 2024 ВЗ

Дуже рідкісний випадок: у Львові прооперували малюка із грижею Аміанда

  • 04.09.2024, 18:15
  • 344

Фахівці Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит» успішно прооперували немовля із грижею Аміанда

Фото із соцмереж Центру дитячої медицини, лікарні “Охматдит”
Фото із соцмереж Центру дитячої медицини, лікарні “Охматдит”

До медиків Центру Данилко потрапив із пологового відділення одразу після народження, оскільки у малятка діагностували пневмонію. Дитину госпіталізували у відділення реанімації новонароджених у зв’язку з важким станом. Під час огляду лікарі помітили припухлість та почервоніння шкіри у правій паховій ділянці, що вимагало невідкладного оперативного втручання.

Під час операції медиків здивували знахідки — зміни, які вони помітили до операції, були обумовлені паховою грижею, вмістом якої був деструктивно-змінений (гангрена) червоподібний паросток. Відтак лікарі зробили термінову апендектомію (видалення патологічно зміненого апендикса) та пластика пахової кили.

Як зазначили спеціалісти, пахова грижа, вмістом якої є апендикс, рідко трапляється у дитячій хірургії, а з ознаками запалення — ще рідше.

Грижа Аміанда часто є випадковою інтраопераційною знахідкою під час лікування пахових гриж. На входженні апендикса у грижовий мішок його кровопостачання погіршується, часто виникає запалення та розмноження мікроорганізмів, що може призвести до деструкції і руйнування стінки червоподібного паростка.

«Це дуже рідкісна патологія. По всьому світу загалом не дуже багато таких випадків. Вони здебільшого бувають у старших дітей — а тут апендицит у новонародженої дитини. Це дуже рідкісний випадок! Якщо такий діагноз пропустити — наслідки катастрофічні. Це перфорація, перитоніт та інші небезпечні ускладнення із загрозою для життя дитини», — розповів лікар-уролог Данило Іваськевич.

«Зранку під час огляду ми помітили, що калитка справа набрякла — і вже за пів години дитина була на операційному столі. Це була чудова командна робота усіх фахівців. Постійно наголошуємо, що батьки мають говорити нам усі деталі про своїх діток, адже найменша дрібниця може коштувати життя», — наголосила неонатолог Мирослава Кушнір.

Відомо, що ця патологія названа на честь французького хірурга Клавдія Аміанда, який у 1735 році вперше успішно зробив таку операцію в 11-річного хлопчика.

«Враження від лікарів чудові! Я шокована, що вони так швидко зреагували і вчасно прооперували мою дитинку. Я їм дуже вдячна. Вони справді професіонали своєї справи», — наголосила мама Данилка Наталя.

Схожі новини