Передплата 2025 «Добра кухня»

ЗСУ буде складно утримувати позиції у курській області, — джерела

  • 15.08.2024, 11:35
  • 533

Українським військам буде важко утримати позиції у курській області росії. Проте саме від цього залежить, скільки військ рф буде змушена перекидати з фронту на території України

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Як вказано, рф неохоче виводить війська з гарячих точок на сході України.

У США стверджують, що РФ вивела деякі піхотні підрозділи з України у курську область. Водночас вони зауважили, що рф ще не перекидала бронетехнічні батальйони, які, на думку США, знадобляться їй для відбиття вторгнення.

Джерела зазначають, що українські військові найближчим часом можуть зіткнутись з проблемами. Звільнення нових територій буде ускладнюватися з прибуттям російського підкріплення, а утримання захопленої землі зробить українські позиції вразливими до авіаударів.

Видання наводить думки двох експертів: старшого наукового співробітника з військових досліджень австралійського Інституту Лоуі генерал-майора у відставці Міка Райана і голови незалежної дослідницької групи «Український центр безпеки та співробітництва» Сергія Кузана.

Вони стверджують, що Києву потрібно буде розширити або утримати свої здобутки у курській області достатньо довго, щоб змусити рф перекинути значні сили з поля бою в Україні.

Відомо, що просування Збройних сил України на Курщині сповільнилося після стрімких успіхів у перші дні наступу. Зараз українські війська стикаються з більшим опором з боку російської армії.

За даними джерел, невідомо, чи зможе Україна продовжувати наступ, оскільки це залежить від кількості військ, які вона може залучити до боротьби.

«Її сили розтягнуті, і Київ вже відправив у наступ досвідчені підрозділи, зняті з фронту на сході України», — йдеться у матеріалі.

Аналітики також вважають, що утримати позицію, яку можна атакувати з кількох сторін, буде важко.

Кузан вказав ра вразливість фіксованої української позиції до російських авіаударів. За його словами, така динаміка «негайно спонукає до використання авіації, керованих бомб і балістичних ракет».