Передплата 2024 ВЗ

«Австралія далеко від України, але багато людей донатили, щоб підтримати вас»

 • 19.06.2024, 15:35
 • 310

Всесвітньо відомий австралійський жокей Крейг Вільямс, який одружений з українкою Ларисою, з перших днів повномасштабного вторгнення підтримує нашу державу. Свого часу волонтерські шляхи познайомили його з родиною Гліба Бабіча — ветерана АТО, поета і громадського діяча, співзасновника ГО «Res_Publika. Брати по Зброї», який загинув у липні 22-го на Харківщині

Фото "ЄС"
Фото "ЄС"

13 тисяч кілометрів між Україною та Австралією — не перешкода для справжньої дружби і підтримки, переконані заокеанські волонтери. Разом з однодумцями вони збирають та передають необхідні речі і військовим, і цивільним.

Петро Порошенко, який привіз у підрозділ ДШВ 400 FPV-дронів різних модифікацій, вантажівки та іншу техніку, тепло зустрів австралійське подружжя. Вони теж передали десантникам необхідну техніку.

«Я з Австралії, мене звати Крейг, я професійний жокей. Моя дружина — українка, і з початку російського вторгнення в Україну ми збираємо гроші, щоб підтримати ГО „Справа громад“. Австралія далеко від України, але багато людей, не лише в моїй галузі, не лише кінні спортсмени, приходили і донатили, щоб підтримати вас. Для них дуже важливо, щоб ви перемогли і не втрачали життя людей», — розповідає австралієць. Крейг Вільямс каже: добре знає про діяльність п’ятого президента України і його масштабну допомогу ЗСУ: «він говорить про важливість єдності України для перемоги. Він інвестує не тільки гроші, а й себе самого в об'єднання країни, щоб з допомогою європейських, західних країн боротися з агресією рф».

Військовослужбовець Олексій Петров розповідає: найцінніший вантаж, звісно, дрони. «Чотири сотні FPV-дронів! Причому це дрони дуже якісні, тому що вони вже неодноразово випробувані в умовах бойових дій. Це дрони і денні і, що важливо, сто дронів нічних», — радіє військовий.

А прально-душовий комплекс, за словами Петрова, — справжній «залізний психотерапевт» для бійців. «Це зараз тепло, вилив собі на голову відро води і начебто прийняв душ. Але коли осінь-зима, то, повірте мені, прийняти гарячий душ — це дуже дорогого вартує. А ще ж можна попрати речі, і вони будуть сухі. Це дуже цінний вантаж для будь-якого підрозділу», — пояснює військовий.

«Хлопці тут справді шалені, як і їхній побратим „Шалений Кіт“ Олексій Петров. І коли ми завершимо повне забезпечення цієї частини ДШВ, орки боятимуться її більше смерті. Тільки дронів — понад 400 штук!», — говорить Порошенко.

Загалом десантникам цього разу передали вантаж на 12 млн грн:

 • 200 дронів «Мольфар» 8
 • 100 дронів «Мольфар» 10
 • 100 дронів «Колібрі» 10 Т зі станцією керування
 • 1 коптер DJI Mavic 3T
 • 6 коптерів DJI Mavic PRO FMC
 • 2 тентові вантажівки DAF Layland
 • 1 пересувну авторемонтну майстерню
 • 1 прально-душовий комплекс
 • 2 причепи для зберігання води
 • 1 екскаватор.

«На лінії зіткнення військові вже добре знають, що ми возимо екскаватори. Сьогодні логістичний підрозділ ДШВ приїхав за одним таким. Цей залізний ківш вгризатиметься в українську землю, щоб наша оборона була непохитною», — говорить Порошенко.
І додає: кожна зустріч з побратимами та друзями — це величезні емоції. Особливо коли друзі летять за тисячі кілометрів. «Саме так, об'єднані, ми здобудемо нашу, дуже важку, але омріяну нами Перемогу», — говорить Порошенко.

«Ви маєте повернути свої території, ми маємо зупинити росію. Ви повинні мати вибір свого майбутнього, вибір, куди хочете йти і що робити. Ось чому будь-яка демократична держава має підтримувати Україну прямо зараз», — переконаний Крейг Вільямс.

Схожі новини