Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Суспільне» виходить із загальнонаціонального телемарафону і запускає свій

  • 21.05.2024, 11:50
  • 354

«Суспільне» матиме власний інформаційний ефір на каналі Перший у межах телемарафону «Єдині новини»

Фото Суспільного
Фото Суспільного

Цілодобове мовлення на Першому каналі у межах марафону «Суспільне» розпочне сьогодні, 21 травня, о 15:00.

Під час розширення створення контенту у контексті цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини» Суспільний мовник розпочинає мовлення на Першому каналі. За домовленістю з іншими виробниками телемарафону, це буде у межах розширення створення контенту, але інші учасники марафону контент Суспільного транслювати не будуть.

Відповідні зміни в Меморандумі про діяльність телемарафону підписали всі його виробники, йдеться в повідомленні Суспільного.

«На мій погляд, це цивілізоване „розлучення“, якого вдалося досягти у межах розширення виробництва контенту. Ми отримали письмові гарантії від РНБО, що такими діями не порушуватимемо рішення Ради безпеки. Команда Суспільного готова до поновлення цілодобового мовлення на Першому. Сподіваюсь, у нас усе вийде», — заявила у коментарі «Детектору медіа» голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

«Команда Суспільного розширює виробництво власного контенту на Першому каналі у межах невід'ємної частини телемарафону „Єдині новини #UАразом“. Ми готові зі свого боку максимально посилювати мовлення, ділитись якісними документальними фільмами, регіональними історіями, актуальними розслідуваннями та використовувати можливості найбільшої в Україні мережі кореспондентів по всій країні», — зазначив голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький.

Наразі тривають перемовини щодо можливого обміну контентом між Суспільним та комерційними каналами-учасниками «Єдиних новин». Поки що контент Суспільного комерційні мовники транслювати не будуть.

Нагадаємо, у середині квітня народна депутатка Мар’яна Безугла розпочала інформаційну кампанію проти Суспільного. Одночасно із цим координатор телемарафону Владислав Матяш (це неофіційна посада, вплив Матяша пов’язують із тим, що він наближений до Офісу президента) повідомив у чаті виробників «Єдиних новин», що «більшість каналів» проголосувала за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти. Суспільне про такі наміри заздалегідь попереджене не було й запропонувало у відповідь або залишити чергування в слотах, як раніше, або передати саме Суспільному всі вечірні слоти.

Через тиск та намагання прибрати Суспільне з вечірніх слотів на його захист висловилися Європейська мовна спілка, Комітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради України, Медіарух, Громадська рада при Комітеті свободи слова.

2 травня під час засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що Суспільне готове до двох варіантів розвитку подій: припинення тиску на нього та збереження паритетних умов участі в телемарафоні, або вихід Суспільного з марафону та розширення мовлення на Першому каналі. При цьому мовник має отримати письмові гарантії, що його вихід з марафону не загрожуватиме санкціями і не буде суперечити указу президента та рішенню РНБО про марафон.

Йдеться про ухвалені 18 березня 2022 року рішення Ради національної безпеки і оборони «Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави» і «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану», яке зобов’язало «усі загальнонаціональні телеканали, наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних програм, мовити на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні „Єдині новини #UАразом“». Президент ввів у дію це рішення 19 березня 2022 року.

Після публічного звернення Суспільного до Комітету з гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань свободи слова голови комітетів Микита Потураєв та Ярослав Юрчишин звернулися до РНБО, щоб «отримати роз’яснення щодо запитань голови НСТУ».

Результатом цих кроків і стало рішення про самостійний ефір Суспільного на Першому каналі, про яке офіційно оголосили сьогодні.

Марафон розпочав працювати 26 лютого 2022 року. До нього приєдналися спочатку комерційні канали та державний канал «Рада», а пізніше Суспільне. Канали 5, «Еспресо» та Прямий не приєднали до роботи марафону та відімкнули від цифрового мовлення 4 квітня 2022 року.

30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів: Starlight Media, «1+1 media», «Медіа Група Україна», Inter Media Group, державний канал «Рада» та Суспільне, — підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини UA/разом», в якому спільно визначили формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце «України» в марафоні посів новоутворений канал «Ми — Україна».

Виробництво марафону фінансують із бюджету. У 2024 році держава витратить на виробництво марафону «Єдині новини» майже пів мільярда гривень. Суспільне за виробництво своєї частини марафону не отримувало грошей від держави та продукувало контент для неї за рахунок власного загального бюджету, який фінансує держава.

Схожі новини