Центр малоінвазивної хірургії у Трускавці
Уперше про Центр малоінвазивної хірургії «Консиліум» у Трускавці заговорили ще шість років тому, коли було укладено угоду про державно — приватне партнерство між Трускавецькою міськрадою та ТзОВ «Консиліум»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531885/tsentr-maloinvazivnoji-khirurgiji-u-truskavtsi.jpg)
Документ про співпрацю підписали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та генеральний директор «Консиліума», приватний підприємець з Дрогобича Роман Войтків. Чесно кажучи, не всі тоді відразу ж повірили у реальність започаткованої доброї справи. Дуже важко, із великим скрипом-рипом давались перші кроки у реалізації нового проєкту.
Ніщо на труднощі спочатку не вказувало
Хоча … На самому початку ніщо не вказувало на якісь труднощі, неприємні сюрпризи. «Консиліум», відразу ж на цілих 25 років отримавши в користування розташоване на третьому поверсі Трускавецької міської лікарні світле, просторе приміщення, здавалося, у рекордно стислий термін запрацює. Але виникли форс-мажорні обставини. Ремонтні роботи, придбання необхідного обладнання, як і вирішення багатьох інших організаційних та господарських питань-проблем, все, що так легко починалось, згодом довелось відкласти. Спочатку через пандемію коронавірусу, а через деякий час через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Важко переоцінити значення роботи, яку в цей складний для народження «Консиліуму» час виконала начальниця управління комунальної власності Трускавецької міськради Ольга Сегер. Ініціативній посадовиці до реалізації медичного проєкту в Трускавці вдалося залучити міжнародних партнерів — «U-LEAD з Європою». Завдяки новим консультаціям та цільовій підтримці справа швидко рушила з місця. Грантовий внесок європейських партнерів становив 4,6 млн грн.
… І ось, нарешті, цей довгоочікуваний день настав. У Трускавецькій лікарні відбулося освячення та урочисте відкриття Центру малоінвазивної хірургії «Консиліум».
Як наголосив після завершення чину освячення Роман Войтків, покровителем медичного центру у місті «Нафтусі» невипадково обрано Владику Миколая Чарнецького. У пошуках порятунку від складних хвороб українці частенько звертаються до святих, які різні народи світу представляють. Це, звісно ж, добре: людина, надто у такій делікатній справі, як лікування, на успішне одужання може сподіватися лише тоді, коли має покровительство від Бога. Микола Чарнецький — один із тих українських святих, який і після смерті не втратив отриманого від Всевишнього дару зцілювати людей. У цьому мали змогу пересвідчитись, побувавши та помолившись на місці захоронення святого, багато тисяч людей. Перед входом до лікувального приміщення «Консиліуму» можна помолитись до ікони Миколая Чарнецького. Тут же встановлено й тетрапод із реліквіями великомученика.
Від одного до трьох днів
Немало людей, крім колективу «Консиліуму», взяли участь в урочистому відкритті нового медичного центру. Серед тих, хто був присутній на святі та привітав медичний персонал із початком роботи у стінах нового лікувального закладу були міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк, начальниця управління комунальної власності Трускавецької міської ради Ольга Сегер та в.о. директора КНП «Трускавецька міська лікарня» Галина Оленич.
На завершенні свята відкриття медичного центру головний лікар «Консиліуму» Віталій Головчак, провівши маленьку екскурсію палатами та кабінетами лікувальної установи, відповів на запитання гостей. Що найперше потрібно знати про «Консиліум»? Що діагностують тут та лікують висококласні спеціалісти з великим досвідом роботи. Все зроблено для того, щоб пацієнти перебували у комфортних для себе умовах. Хворих у палатах довго не утримують. Термін перебування у стінах лікувальної установи коливається в межах 1−3 днів. Усі палати обладнано санвузлами з гарячою водою.
У недалекому майбутньому колектив «Консиліуму» оволодіє новими напрямами у лікуванні. Як було сказано на відкритті-презентації, персонал нового медичного центру не позиціонує себе, як конкурент колективу КНП «Трускавецька міська лікарня». Навпаки, бачить себе доповненням до лікарні та її надійним партнером.
Партнер, а не конкурент
«Консиліум», як неодноразово у своїх коментарях наголошував Андрій Кульчинський, який до обрання на посаду міського голови Трускавця очолював Трускавецьку міську лікарню, вигідний для міста «Нафтусі» не тільки тим, що, орендуючи порожні донедавна приміщення лікарні, поповнює міський бюджет, а й тим, що відкриває доступ до високоякісних медичних послуг. Це особливо важливо для курортного міста. Не лише жителям Трускавця, а й відпочивальникам у разі виникнення гострої потреби в отриманні медичної допомоги не потрібно виїжджати ані до Львова, ані до інших крупних міст. Багато з того, що раніше лікувалося виключно у медичних центрах, сьогодні оперується в Трускавці.