У мережі розкритикували цифровий аватар МЗС за колір шкіри
- 01.05.2024, 17:45
- 1 009
У соцмережах виникла хвиля хейту щодо кольору шкіри ШІ-аватара Вікторії, якого створили в МЗС України
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/511892/photo1714543745.jpeg)
Це перша в історії цифрова особа, яку зробили за допомогою штучного інтелекту. Вона коментуватиме консульську інформацію для медіа.
Прототипом для представниці МЗС з консульських питань Вікторії Ші стала українська співачка Розалі Номбре, яку команда проєкту відзняла та оцифрувала.
«Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України», — зазначила Вікторія Ші у своєму відеозверненні.
Однак у соцмережах користувачі поширюють расистські коментарі щодо аватара, звертаючи увагу на її колір шкіри.
«Обурює те, що Україну та все українське розтоптують та стирають, використовуючи психологію впливу на підсвідомість. Іншими словами — етнічних українців нам не показують ні з телевізора, ні в паспорті (також прибрали по батькові - а це ідентифікація і традиція) і ШІ теж представляє НЕ українка», — обурився користувач з ніком @olegk.8932 у коментарях до відео з ШІ.
«Україну має представляти аватар на основі українки — слов’янки. І для цього не обов’язково брати за основу реальну людину. ШІ сам згенерує досить якісного персонажа», — додав ще один коментатор.
Інші користувачі стримувалися ще менше і просто писали образи до аватара та самої Розалі.
Як розповіла співачка, такого хейту вона не очікувала.
«Я вже давно знайома з тими печерними людьми, які зі своїх сховищ пишуть анонімні смс-ки в інтернеті. Мене здивувало інше. Вони писали: „Не могли взяти українку?“ Це означає, що українці не розуміють, хто такі українці. 11-й рік війни… Українці - це не раса. Нація — політичний конструкт, і всі, хто набуває громадянства України або народжується з ним, як би вони не виглядали, є українцями. Люди цього не розуміють», — наголосила Розалі.
Також вона додала, що тенденція до расистських висловлювань у нашій країні її гнітить.
Розалі Номбре — із Донецька. Вона довго жила у Харкові. Наразі дівчина займається блогерством, моделінгом та співає.