Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Свої «цінності» ворог у символи ховає

У Дрогобицькій громаді, до складу якої, крім самого Дрогобича та Стебника, ще 33 села входять, триває перейменування вулиць та інших назв і топонімів, які символізують тоталітарне минуле та мають прив’язку до пропагандистських кліше ворожої до українців ідеології «руського міру»

Всього з початку кампанії з дерусифікації змінено понад 200 старих назв. Переважну більшість перейменувань, звісно ж, проведено в Дрогобичі. Аналогічні заходи здійснюються і в селах ОТГ. Про це інформує пресслужба Дрогобицької ОТГ.

Головним питанням порядку денного чергового засідання комісії з проведення заходів дерусифікації та присвоєння нових назв у Дрогобичі стало обговорення питання про перейменування у селах громади таких вулиць, як Мир та Перемога. По суті, вони у кожному селі є. Не всі, хто проживає на території ОТГ, розуміють у чому полягає небезпека, який прихований ворожий вплив закладено у цих, здавалося б, безневинних двох назвах.

Хоч це рідко трапляється, але інколи й бесіди доводиться проводити, пояснювати жителям сіл важливість роботи, яка здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Ворог упродовж десятиліть отруював свідомість українців «цінностями», які ховав у символах. Настав час рішуче відмежуватись, викорінити з нашого життя ці чужі назви. Комісія прийняла рішення про перейменування вулиць Миру та Перемоги у п’ятьох селах. У Болехівцях та Добрівлянах замість Миру запропоновано Героїв України. У Дережичах — Захисників України. У Старому Селі та Сільці вулиці Перемоги перейменують на вулиці Андрея Шептицького та Галицького Стрілецтва.

Аналогічні зміни, як і в згаданих п’ятьох селах, відбудуться і в селах Рихтичі, Михайлевичі, Ступниця та Раневичі. На засіданні комісії після тривалих дискусій визначились із варіантами нових назв у цих селах. Старостам залишилось, поінформувавши про це жителів, дійти остаточної згоди, отримати їхнє «так» на перейменування. Окремий випадок — перейменування у селі Воля Якубова, де 12 грудня 1890 року народився майбутній Голова Проводу ОУН, полковник армії УНР Андрій Мельник. Тут жителями села пропонують змінити назву вулиці Волянська на Андрія Мельника.