У Шевченківському гаю реставрують церкву й стодолу
Для накриття даху стодоли знадобилося 2,5 тисячі сніпків очерету, який привезли з півдня України
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/501673/stodola.jpg)
У Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» майстри реставрують найцінніші експонати — лемківську церкву та найбільшу стодолу з Буковини. Реставраційні роботи проводять за кошти музею і силами майстрів скансену.
Як повідомив керівник музею «Щевченківський гай» Михайло Закопець, церква Святих Володимира та Ольги, репліка лемківської церкви зі села Котань (Польща), відсвяткувала у Музеї народної архітектури та побуту своє 30-річчя. За цей час її жодного разу не реставрували, тож це треба зробити, аби зберегти пам’ятку.
«Реставрація цього об'єкта — складна робота, бо архітектура церкви має багато заокруглень, кутів, особливих завершень, — наголошує Михайло Закопець. — Копітка робота, але радіємо, що маємо вправних майстрів, які знають, як це правильно й красиво зробити. Важливо подякувати всім нашим відвідувачам. Саме за кошти з вхідних квитків маємо змогу закуповувати матеріали для реставрації церкви та стодоли. Реставрація — поточна робота нашого скансену, тут загалом 125 об'єктів. Усі цінні й старовинні. Через сонце, дощ і вітер будівлі потребують ретельного догляду».
За рік майстри реставрують один-два об'єкти. Буковинська стодола — теж один зі складних випадків, бо покрівля з очерету. Щоб зберегти автентичність, для накриття стодоли використають 2,5 тисячі сніпків очерету, який привезли із півдня України.
«Робимо покрівлю з очерету. Спочатку стелимо матеріал, потім підбиваємо його в рівень, закріплюємо. Тут велика площа даху, зі своїм специфічним кутом нахилу та конструкціями. Працюємо багато, бо треба завершити якнайшвидше, поки не почалися морози й сніг», — розповів реставратор стодоли пан Валерій.