Не пийте усієї горілки — залишіть для миття кухні
Коли наші мами і бабусі не знали, чим відмити жир на кухні - тоді в хід йшли народні засоби, що були найкращим варіантом, оскільки хімічна промисловість не задовольняла господинь
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/530876/prybyrannia.jpg)
Перед святами кожна господиня намагається зробити генеральне прибирання у своєму помешканні. І якщо мити вікна (що їх тепер мити — одне задоволення!), — річ проста, то «влізти» у кухню — то ще та каторга.
Прибирати на кухні - складно. На відміну від звичайного пилу, який можна просто витерти, жир та бризки прибрати набагато важче. Іноді навіть мийні засоби не можуть «впоратися» з жирними нальотами на шафках, витяжках, у духовці…
А може бути й таке: господиня витратить багато зусиль і часу, а на шафках залишаться «дороги» — залишки мийного засобу. Або й гірше — злізе фарба від «драконівської», сильно діючої рідини.
А як колись відмивали жир наші мами і бабусі?
Найпростіший і найбільш бюджетний спосіб навести лад — приготувати содову пасту. Для цього 3−4 столові ложки соди потрібно змішати з 1−2 ложками води. Отриману масу наносимо на забруднену поверхню і залишаємо на 30−40 хвилин. Після чого жир легко витреться звичайною губкою.
А якщо сода не допомагає, можна використати оцет або горілку. Річ у тім, що ці рідини розщеплюють жири. Достатньо просто протерти поверхню рясно змоченою губкою чи ганчіркою, або використати пульверизатор. Через 15−20 хвилин протріть все сухою тканиною.
Є ще інший варіант — змішати горілку, оцет, натерти на тертці господарське мило у пропорції 1:1. Усіх інгредієнтів має бути порівну. Після того як мило розчиниться у рідині, отриману суміш треба нанести на брудну поверхню і залишити на 30−40 хвилин. А потім змити і витерти.
Правда, є такий засохлий жир, що йому не допоможе ані горілка, ані оцет. І що тоді - зішкрябувати ножем? У жодному разі! Є надійний помічник — лимонний розчин. На літр води треба додати пакетик лимонної кислоти і 100 мл засобу для миття посуду. Наносимо отриману масу на брудну поверхню і залишаємо на 30−40 хвилин. Для посилення ефекту можна рясно змочити в розчині старий рушник, який вам не шкода, і залишити його на тій поверхні, яку ви хочете відмити.
Але варто пам’ятати: відмиваючи кухонні шафки, подумайте, з якого матеріалу вони зроблені. Бо ж натуральне дерево, плівка і шпон чистяться по-різному.