Передплата 2024 ВЗ

Словаччина більше не відправлятиме Україні зброю та боєприпаси, — міністр

  • 28.10.2023, 18:00
  • 542

Новий міністр оборони Словаччини Роберт Каліняк заявив, що його країна планує змінити умови оборонної угоди зі США, оскільки тепер відмовляється надавати Україні нові партії зброї та боєприпасів із власних складів

Роберт Каліняк. Фото із відкритих джерел
Роберт Каліняк. Фото із відкритих джерел

«Послу США ми на зустрічі передали позицію словацького уряду — в Україну ми не надсилатимемо нових партій зі словацьких складів зброї та боєприпасів, і оборонний договір необхідно переглянути», — заявив Каліняк.

Він наголосив, що цінує добрі відносини із західними партнерами, але нова влада Словаччини «не схожа на попередні рабські уряди».

«Словацька зовнішня та оборонна політика провалу за провалом. Серед найбільших провалів, безумовно, на жаль, сформульована угода про оборонне співробітництво та гідний засудження розподіл військового обладнання та боєприпасів, які є абсолютно необхідними для Словаччини», — додав він.

Словаччина у лютому 2022 року уклала зі США угоду про військову співпрацю, яка дає американцям право користуватися двома аеродромами та закріплює їхню обіцянку вкласти $ 100 млн у модернізацію оборонної інфраструктури Словаччини. Під час голосування за оборонну співпрацю з США депутат від ультраправої партії Андрей Медвецький вилив на прапор України воду під час засідання.

Нині Словаччина відіграє не менше трьох важливих для України ролей: ремонтна база для військової техніки, виробництво боєприпасів та зброї, один із транзитних та експортних шляхів.

Схожі новини