Передплата 2024 «Добра кухня»

США можуть використати свою армію в Ізраїлі, — Кірбі

  • 15.10.2023, 20:15
  • 426

США не планують використовувати свої війська для участі у бойових діях між Ізраїлем та ХАМАСом, однак такий сценарій все ж можливий, адже серед заручників є невизначена кількість громадян США

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Про це заявив представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

«Я не буду нічого заперечувати (зокрема введення військ. — Ред.), коли йдеться про повернення наших заручників додому. Ми працюємо над цим буквально по годинах, але, знову ж таки, для того, щоб виробити конкретні варіанти, необхідно мати набагато більше контекстної інформації, ніж та, яка доступна зараз, і ми працюємо над цим», — заявив він.

У Штатах вважають, що ХАМАС утримує в заручниках понад 100 осіб, зокрема — цивільних, ізраїльських солдат і невідому кількість американців.

«Немає жодних планів або намірів вводити американські війська для участі в бойових діях між Ізраїлем і ХАМАС», — наголосив Кірбі.

На запитання про те, чи будуть США вводити війська на територію країни спеціально для звільнення американців, Кірбі сказав про невизначеність у деталях місцезнаходження і кількості заручників.

«Ми активно намагаємося з’ясувати, де саме вони перебувають, тобто, Шеннон, ми навіть не знаємо, скільки їх точно. Ми бачили невелику жменьку, ми знаємо, що їх може бути більше, ніж ми знаємо, що вони можуть бути в різних групах, їх можуть переміщати», — пояснив Кірбі, зазначивши, що США мають бути «обережними» у публічному обговоренні зусиль щодо повернення заручників додому.

Схожі новини