Ситуація на Запорізькій АЕС стабільна, — глава ОВА

  • 23.06.2023, 08:15
  • 492

росіяни тримають на ЗАЕС важке озброєння та особовий склад, обстрілами періодично пошкоджують високовольтні лінії, які забезпечують електроенергією станцію

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Однак попри окупацію ситуація на ЗАЕС стабільна.

Про це повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

«Сьогодні найбільша в Європі атомна електростанція знов в епіцентрі уваги. Розвідка доповідала президенту України про те, що рф розглядає сценарій чергового терористичного акту, цього разу на ЗАЕС. російські військові зберігають на АЕС важке озброєння та особовий склад, обстрілами періодично пошкоджують високовольтні лінії, які дають електроенергією для потреб станції. Попри окупацію, ситуація на ЗАЕС стабільна. Українські фахівці на місці», — йдеться у його зверненні.

Малашко нагадав, що спеціалістів ядерного об'єкту фактично вже другий рік утримують як заручників, але вони продовжують берегти мирний атом і працювати у надскладних умовах.

«Оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їх експлуатацію, згідно із вимогами. Ми знаємо, з ким маємо справу, а тому готові до будь-якого розвитку подій», — запевнив голова ОВА.

Обласна влада спільно з профільними службами розробили відповідні плани дій та неодноразово організовували спеціальні навчання на випадок реальної ядерної загрози.

Схожі новини