Головна битва українського контрнаступу ще попереду, − Reuters

  • 15.06.2023, 12:45
  • 706

Україна задіяла у контрнаступі 3 із 12 бригад

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

«Після тижня запеклих боїв справжні випробування контрнаступу Києва ще попереду, оскільки українські війська перебувають на певній відстані від головної лінії оборони росії, а основна частина сил, готових для наступу, все ще перебуває в режимі очікування», — йдеться у матеріалах журналістів.

Польський військовий аналітик, який уважно стежить за подіями війни, Конрад Музика, заявив, що наразі Україна задіяла лише 3 з 12 бригад, готових для контрнаступу.

За даними фахівців, для контрнаступальної операції Україна створила 12 бронетанкових бригад, дев’ять з яких підготував і забезпечив Захід. Бригада зазвичай налічує щонайменше 3500−4000 військовослужбовців. Київ також заявив, що Міністерство внутрішніх справ підготувало 8 штурмових бригад з 40 000 солдатів.

Аналітики стверджують, що основні сили України зосереджені поблизу міста Оріхів у Запорізькій області та Великої Новосілки в Донецькій області, що приблизно за 80 км на схід.

«Це може свідчити про те, що українські генерали поклали око на Токмак, окуповане місто в Запорізькій області, розташоване приблизно за 25 км від лінії фронту. Ще за 50 км розташоване місто Мелітополь. Обидва населені пункти добре укріплені», − пишуть медіа.

Тим часом поблизу Великої Новосілки ЗСУ звільнили групу із чотирьох сіл.

За даними заступниці міністра оборони Ганни Маляр, війська просунулися на 6,5 км і відвоювали 90 кв. км території вздовж 100-кілометрової ділянки південної лінії фронту. Днями вона повідомила про подальше просування на 300−350 метрів на різних ділянках за останні 24 години.

Музика вважає, що спочатку контрнаступ просувався досить добре, але через 5 чи 6 днів після початку цієї основної фази, прогрес, схоже, зупинився. Але чому це сталося, аналітик не знає.

Медіа пишуть, що контрнаступ ускладняється через нестачу повітряних сил. Київ місяцями лобіював на Заході постачання винищувачів F-16, але наразі ще не отримав їх.

Також відомо, що володимир путін уже назвав контрнаступ Києва провальним і таким, що призвів до великих втрат.

Водночас, за даними Музики, Україна, можливо, втратила до 15% своїх Bradley і кілька відсотків танків Leopard 2, але ймовірно і те, що деякі з цих машин українські війська забрали і відправили на ремонт.

Тим часом військовий аналітик Джек Уотлінг для дослідницького центру RUSI підкреслив, що ще занадто рано говорити про успіх чи провал наступу.

Український контрнаступ розпочався майже тиждень тому. Але рф до нього також готувалася і облаштувала тисячі оборонних позицій − від тимчасово захоплених територій на сході України аж до окупованого Криму: це і мінні поля, і протитанкові рови, і ряди бетонних барикад «зуби дракона», і траншеї.

Відомо, що ці позиції, які журналісти проаналізували за допомогою супутникових знімків у квітні, в основному зосереджені на стратегічно важливому півдні, де Київ, ймовірно, прагне перерізати російське сухопутне сполучення з півостровом і так роззосередити сили Кремля.


Джерело:

Схожі новини