росія не може бути стратегічним партнером Молдови, — Санду

  • 20.05.2023, 19:50
  • 406

Президентка Мая Санду підтримує поступовий вихід країни зі Співдружності незалежних держав, пояснюючи це тим, що рф, яка там де-факто головує, зневажає інтереси Кишинева

Майя Санду. Фото із мережі
Майя Санду. Фото із мережі

На запитання, чи є росія та Молдова стратегічними партнерами, Санду сказала, що не знає, коли таке партнерство було.

«Якщо тебе не поважають, це напевне не стратегічне партнерство. Коли рф тримає проти волі нашого народу 30 років війська на нашій території - це не стратегічне партнерство», — наголосила голова держави.

«Коли, знову ж таки, всілякі блокади нашого експорту, коли ти платиш за газ дуже високі ціни й усе одно вони скорочують постачання газу на 60% без будь-яких причин — то що це за стратегічне партнерство?» — додала вона.

Санду наголосила, що Молдова готова співпрацювати з тими країнами, які «поважають наш суверенітет, які поважають наших людей, і коли для нас це співробітництво обопільне».

Російського президента володимира путіна вона назвала «людиною, яка почала війну, і в цій війні гинуть дуже багато невинних людей», а рф — «державою, яка не цінує своїх людей, де людське життя нічого не варте».

Мая Санду й чинна влада Молдови послідовно критикують росію через неодноразові спроби втручання у внутрішню політику країни.

Ще у лютому, коментуючи та засуджуючи російську агресивну війну, молдовська президентка наголосила, що існувала серйозна загроза окупації Молдови російськими військами, однак зараз цей ризик суттєво знизився завдяки успішним діям ЗСУ.

Президентка Молдови наголосила, що країна готова будувати хороші відносини, зокрема — й торговельні, з іншими країнами, але виходячи з поваги.

«Коли (відбуваються — ред.) постійні блокади, енергетичний шантаж, пропаганда і коли Росія — тому що найбільша проблема тут росія - не поважає суверенність, вибір нашої держави, то тоді, звісно, ми маємо виходити і завжди виходимо з інтересів наших громадян», — впевнена Санду.

Схожі новини