Передплата 2024 «Добра кухня»

Керівник «вагнерівців» пропонував Україні здати позиції російських військ, − ЗМІ

  • 15.05.2023, 10:15
  • 613

Власник ПВК «Вагнер» євген пригожин пропонував Україні здати місце розташування російських військ в обмін на те, що ЗСУ відійдуть від Бахмута, де масово гинули його найманці

євген пригожин. Скрін із відео
євген пригожин. Скрін із відео

«пригожин заявив: якщо українські командири виведуть своїх солдатів з околиць Бахмута, то він передасть Києву інформацію про позиції російських військ, яку Україна зможе використовувати для нападу на них. Пригожин передав цю пропозицію своїм знайомим в управлінні військової розвідки України, з якими він підтримував секретний зв’язок під час війни, згідно з раніше не опублікованими документами розвідки США, які злили на платформі групового чату Discord».

Відомо, що із документа незрозуміло, які позиції російських військ пригожин пропонував розкрити.

Медіа пише, що два українські чиновники підтвердили, що керівник «вагнерівців» кілька разів розмовляв із представниками Головного управління розвідки Міноборони.

Зокрема, один із посадовців нібито сказав, що пригожин робив пропозицію щодо Бахмута «більше, ніж один раз», але Київ не прийняв її, бо чиновники не довіряють пригожину і вважають, що його пропозиції могли бути нещирими.

Підтримує думку щодо можливої нещирості пригожина й американський чиновник.

Президент України Володимир Зеленський не підтвердив контакти з пригожиним. Він також заявив, що публікація такої інформації, яка незрозуміло звідки взялася, на користь рф.

Також у медіа пишуть, що, згідно із одним із секретних документів, пригожин нібито повідомив офіцеру української розвідки, що російські військові зазнають труднощів із постачанням боєприпасів. Він також нібито порадив українським військам продовжувати наступ на кордоні з тимчасово окупованим Кримом, коли моральний дух російських військ був низьким.

Окрім того, за даними журналістів, пригожин нібито знав і про падіння морального духу серед «вагнерівців» − зокрема, деякі з його найманців відмовилися виконати наказ розгорнутися в районі Бахмута під сильним вогнем, оскільки боялися великих втрат.

Відомо й про конфлікт і боротьбу за владу між пригожиним і російським військовим керівництвом, зокрема — міністром оборони шойгу, а також, що ватажок «вагнерівців» відчуває гірке розчарування через виснажливі бої у Бахмуті.

Відомо, що на цьому напруженому тлі пригожин підтримував секретні стосунки з українською розвідкою, які, нібито окрім телефонних дзвінків, включали також особисті зустрічі з офіцерами ГУР у невказаній країні Африки.

«Витік даних американської розвідки показує, як Пригожин нарікає на важкі втрати, яких зазнали його власні сили, і закликає Україну завдати потужнішого удару по російських військах», − пише WP.

Видання додає, що кремль не відповів на прохання прокоментувати зв’язок пригожина з Україною.

Тим часом пригожин висміяв журналістів, повідомивши у своєму Telegram, що він із «Будановим досі в Африці».

Схожі новини