Готуються до боїв у Криму: росіяни окопуються на перешийку і створюють нову ПВК «Конвой»

  • 29.03.2023, 10:16
  • 470

За участь у боях — землі в Криму та Абхазії: голова окупаційної адміністрації Сергій Аксьонов заявив про створення нової ПВК «Конвой»

Фото: Бреді Афрік.
Фото: Бреді Афрік.

Угрупування базуватиметься виключно на території анексованого півострова, а до воєнних дій планують активно залучати місцеве населення. Крім того, тривають активні фортифікаційні роботи поблизу адмінкордонів із материковим півднем України.

Окупанти розширюють мережу траншей та окопів на півночі Криму — біля перешийків та вздовж ключових трас. Зокрема, нові фортифікації зафіксовані у районі між тимчасово окупованими Армянськом і Красноперекопськом. Відповідні супутникові знімки, датовані 27 березня 2023 року, оприлюднив у Твіттері OSINT-аналітик, співробітник відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва (AEI) Бреді Афрік.

«російські війська в окупованому Криму риють нові траншеї вздовж доріг, що ведуть на півострів», — зазначив він.

Раніше експерти припускали, що фортифікаційні роботи противника на території півострова можуть бути пов’язані з банальним «дерибаном» бюджетних коштів. Проте є й інші фактори, що свідчать: росіяни дійсно готуються до можливих бойових дій безпосередньо на території Криму. Зокрема, про це говорить створення гауляйтером Аксьоновим нової приватної військової компанії за прикладом сумнозвісного «Вагнера» — ПВК «Конвой».

Які завдання чи функції виконуватиме, за задумом окупаційного командування, нове воєнізоване формування? У коментарі «Суспільне Крим» розповів військовий аналітик, співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

Він зауважив, що біля витоків нової ПВК стоять люди Євгена Пригожина, а саме — Костянтин Пікалов із позивним «Мазай», який раніше був найманцем у «Вагнері» й відомий своїм жорстоким ставленням до «підлеглих». У першу чергу, «кухаря путіна» цікавить кримська земля, відтак він уклав певну угоду з Аксьоновим. Йдеться, зокрема, про залучення кримчан до бойових дій в Україні, оскільки створення нових підрозділів з «зеків» свідчить про кадровий голод і дефіцит людського ресурсу у ПВК «Вагнер».

При цьому нова ПВК «Конвой», згідно з задумом Аксьонова та Пригожина, повинна діяти виключно на території півострова, хоча бойовиків можуть залучати також до боїв на Херсонщині й Запоріжжі.

«Сама структура нової ПВК свідчить про те, що росіяни всерйоз розглядають можливість боїв на території АР Крим. Окрім регулярних військ країни-окупанта, вони намагаються залучити максимум людей, які будуть зі зброєю в руках захищати російські інтереси на півострові. Показовим є ще те, що там готуються два снайперські відділи. Створення нової ПВК, яка підпорядковуватиметься місцевим колаборантам — це така собі гвардія зрадників, що виконуватиме специфічні функції: „віджим“ території, репресії тощо. Нова ПВК виконуватиме також функції рейдерських захоплень на окупованому півострові. Так рф намагається завуалювати чергові мобілізаційні заходи, які відбуваються на території окупованого Криму з початку повномасштабного вторгнення», — зауважив Снєгирьов.

Нагадаємо, 27 березня ГУР МОУ повідомила про «неприємну» ситуацію, яка спіткала російські бронеавтомобілі: колона «кадирівців» потрапила у ДТП на Кримському мосту. В результаті, окупанти втратили 4 бронеавтомобілі З-СТС «Ахмат», які прямували на Херсонщину.

Схожі новини