Визнати бійців тероборони учасниками бойових дій: у ВР зареєстрували проєкт закону
- 24.03.2023, 14:56
- 700
Петро Порошенко з депутатами «Європейської Солідарності» внесли законопроєкт 9130, яким пропонують спеціальну процедуру отримання статусу учасників бойових дій для бійців територіальної оборони, які загинули у перші дні після 24 лютого 2022 року
Про це повідомила співголова фракції Ірина Геращенко.
«В перші дні повномасштабного вторгнення тисячі чоловіків і жінок вишикувалися в черги до військкомату і записалися в загони ТРО. Через бюрократичну тяганину, стрімкість подій, а іноді й відверту зраду, декого навіть не встигли поставити на облік, лише видали автомат захищати своє місто. Хлопці, яких окупанти розстріляли в Бузковому Гаю в Херсоні, через швидке захоплення міста і втечу деяких силовиків не встигли навіть оформити документи як члени ТРО. Але вони якраз і є символом Тероборони, тих, хто взяв зброю і не втік, а до останнього подиху давав відсіч ворогу», — пояснює Геращенко.
Вона зазначає: таких випадків, коли герої загинули, навіть не отримавши ще офіційного зарахування в бригаду, а тільки бойове завдання від командира, десятки, а може й сотні.
«Ці страшні історії розкриваються після деокупації наших територій. Родини загиблих не можуть отримати соціальної підтримки держави і вшанувати героїв із військовими почестями», — пише Геращенко.
«Маємо захистити їх пам’ять. З колегами з „Європейської Солідарності“ зареєстрували проєкт Закону № 9130 від
«Численні звернення до нас про некоректне нарахування виплат чи їх відсутність, неможливість довести належність бійця до складу в/ч, свідчать про актуальність проблеми. Мета нашого законопроєкту — створити процедуру, за якою би родини загиблих могли звернутися за встановленням належності воїна до в/ч. При цьому маємо запобігти корупційним ризикам. На нашу думку, одним з варіантів вирішення проблеми була процедура посмертного зарахування до підрозділу, де фактично воїн виконував бойові завдання, спільним розпорядженням міністра оборони і Головнокомандувача, після отримання всіх відповідних свідчень і доказів. Але очевидно, що це потребує законодавчого врегулювання», — пише Ірина Геращенко.