Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Чехії відбулася інавгурація нового президента

  • 09.03.2023, 17:45
  • 858

Колишній генерал НАТО Петр Павел урочисто склав президентську присягу у Владиславській залі Празького Граду (резиденції глави держави) й офіційно став президентом країни на наступні п’ять років

Петр Павел. Фото із мережі
Петр Павел. Фото із мережі

Відомо, що Павел прибув до Празького Граду на лімузині з дружиною Євою ще до полудня четверга. Перед зустріччю він мав офіційний обід із Мілошем Земаном, який залишив посаду президента, і його дружиною Іваною.

Коли під час церемонії інавгурації в Празькому Граді показали Земана — натовпі його освистали.

Павел напам’ять прочитав присягу, поклавши долоню на конституцію в руках голови Сенату Мілоша Вистрчіла. Незабаром після присяги прогримів 21 гарматний залп з сусіднього пагорба Петрін, а у залі зазвучав чеський гімн.

У своїй промові, яка тривала майже чверть години, новий президент Чехії пообіцяв «повернути гідність, повагу, порядність та інші цінності» керівництву країни.

«Будьмо активними і перенесімо це і на інші сфери. Наприклад, у НАТО чи ООН. Не чекаймо, поки більші країни прийдуть з рішеннями. Де написано, що найрозумніші і найздібніші завжди є найбільшими?» — наголосив він.

Інавгурація завершилася привітанням громадськості з балкону у третьому дворі Празького Граду і покладанням квітів до статуї першого президента Чехословаччини Томаша Масарика.

Петр Павел склав присягу й став президентом Чехії після Мілоша Земана, який перебував на ній два терміни — десять років.

Схожі новини