Передплата 2024 «Добре здоров’я»

росії бракує молодших командирів

  • 28.01.2023, 08:00
  • 535

росія має серйозні проблеми з командирами на рівні взводу чи роти. У передових підрозділах окупаційних військ не вистачає приблизно 40% молодших командирів

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив представник ГУР МО України Андрій Черняк.

За словами представника воєнної розвідки України, нестача є, зокрема, у ворожих підрозділах, що воюють в Донецькій та Луганській областях.

«російська федерація продовжуватиме наступальні дії, тому що вона не досягла своєї основної мети — повної окупації Донецької та Луганської областей. І саме в підрозділах, які там знаходяться ми спостерігаємо, що окупанти мають серйозні проблеми з командирами на рівні взводу чи роти. Ті, що стоять на першій лінії, не хочуть воювати, йти в наступ, багато хто хоче себе покалічити, щоби повернутися на територію росії і вже не воювати. Більшість не планує продовжувати контракт, але їх ніхто не питає», — сказав Андрій Черняк.

Саме тому мобілізованих росіян часто відправляють на штурмові дії без командування та належної взаємодії між групами. Вони можуть мати якісь незначні тактичні успіхи, але гинуть сотнями і на їхнє місце присилають нове «гарматне м’ясо», уточнив представник воєнної розвідки України.

Також, за його словами, проблеми з керівництвом в російській армії є і на вищих рівнях.

«Ми вже бачили і продовжуємо спостерігати часту заміну генералів та командувачів різного рівня, яким так і не вдалося виконати поставлені завдання. Мабуть, це їхній останній шанс виправити ситуацію і хоча б частково досягти цілей. Тому, за нашими оцінками, кадрові проблеми з командним складом росіян з кожним днем будуть тільки збільшуватися», — підсумував Андрій Черняк.

Схожі новини