Німеччина та Франція надалі надаватимуть Україні зброю: заява

  • 23.01.2023, 12:15
  • 276

Країни адаптуватимуть свою військову підтримку України, зважаючи на ситуацію на полі бою

Еммануель Макрон і Олаф Шольц. Фото із мережі
Еммануель Макрон і Олаф Шольц. Фото із мережі

Про це йдеться у Франко-німецькій декларації за результатами Ради з питань безпеки та оборони, яка відбулась 22 січня у Парижі.

«Німеччина та Франція продовжуватимуть тісно координувати свою військову підтримку, щоб забезпечити Україну необхідними можливостями та підготувати її Збройні сили так, щоби вони могли відновити територіальну цілісність країни. Дві країни адаптуватимуть свою підтримку залежно від розвитку ситуації на місці», — йдеться у документі.

Країни рішуче засуджують агресивну війну рф проти України та продовжуватимуть надавати непохитну підтримку Києву в усіх сферах, зокрема — в політичній, військовій, економічній, фінансовій, гуманітарній, соціальній та культурній. Також буде допомога, яка необхідна упродовж зими.

Німеччина та Франція також сповнені рішучості підтримувати відбудову України, активно сприятимуть лідерству ЄС у цій сфері та діятимуть разом із партнерами, зокрема — через багатосторонню платформу щодо координації донорів, погоджену Україною, G7, міжнародними фінансовими установами та іншими основними партнерами.

«Згідно з домовленістю з партнерами по ЄС і G7, ФРН і Франція підтримуватимуть Україну стільки, скільки це буде потрібно», — наголосили у декларації.

Дві європейські держави сповнені рішучості боротися з безкарністю за воєнні злочини та інші тяжкі злочини, пов’язані з агресивною війною рф проти України, і підтримуватимуть зусилля з притягнення винних до відповідальності.

«Ми підтримуємо ініціативу президента Зеленського щодо справедливого та тривалого миру», — йдеться у декларації.

Схожі новини