Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Синод упц мп просить Зеленського скасувати санкції, а «Квартал» — попросити вибачення

  • 20.12.2022, 20:15
  • 1 263

Українська православна церква московського патріархату закликала Володимира Зеленського забезпечити право на свободу совісті та віросповідання, а студію «Квартал 95» просити вибачення за антирелігійні жарти

Фото ілюстративне з сайту упц мп
Фото ілюстративне з сайту упц мп

«Ми шанобливо звертаємось до Вас з проханням забезпечити право на свободу совісті та віросповідання для вірян Української православної церкви. Захистити українське суспільство від риторики ненависті і нетерпимості за релігійною ознакою, що розпалює релігійну ворожнечу в країні. Розблокувати діяльність релігійних організацій, що потрапили під санкції разом зі своїми архіпастирями. Не допустити прийняття антиконституційних законів проти Церкви, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України», — йдеться у заяві синоду упц мп.

Крім того, церковники просять Зеленського не допустити ухвалення законопроєктів про заборону російської православної церкви та підлеглих їй структур; передачу в безоплатне користування Почаївської Успенської лаври та Києво-Печерської лаври Православній церкві України та спрощення переходу з упц мп до ПЦУ.

Також упц мп вимагає, щоб студія «Квартал 95» попросили вибачення за випуск від 7 грудня, де «майже 14 хвилин лунало богохульство, глузування і блюзнірство стосовно Бога та УПЦ, а також було використано неправдиву і недостовірну інформацію, зневагу та образи релігійних почуттів віруючих і розпалювання релігійної ворожнечі».

Схожі новини