Передплата 2024 «Добра кухня»

Одна країна не може блокувати допомогу Україні, — Єврокомісія

  • 07.12.2022, 08:45
  • 712

Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс переконаний, що політичне рішення, яке дозволить виділити Україні у 2023 році 18 млрд макрофінансової допомоги, буде незабаром, щоб кошти надходили вже у січні 2023 року

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

«Держави-члени віддані працювати, щоб гарантувати надходження цих фінансів до України вже у січні. Україна перебуває у стані війни й відчайдушно потребує підтримки. Ми не можемо дати змогу одній державі-члену відтермінувати і зірвати фінансову підтримку ЄС. Ми це зробимо так чи інакше», — наголосив він.

Домбровскіс заявив це після засідання Європейської ради з економічних та фінансових питань, на якій планували проголосувати за три поправки до економічного законодавства ЄС. Поправки дозволять надати Україні ці кошти.

Однак під час засідання Угорщина заблокувала ухвалення необхідної законодавчої поправки, для якої було потрібне одностайне рішення. Водночас Рада змогла ухвалити дві інші поправки, для чого була потрібна кваліфікована більшість.

Домбровскіс запевнив, що пошук рішення триватиме недовго.

«ЄС має продемонструвати єдність і солідарність і стримати обіцянки, дані Україні», — наголосив він.

Говорячи про можливі варіанти рішення, виконавчий віцепрезидент нагадав, що комісія їх уже визначила.

«Це два варіанти — гарантування запозичень може бути з бюджету ЄС, або ж це можуть бути гарантії держав-членів. Це дві можливості», — додав Домбровскіс.

Міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра, який головує на засіданні, запевнив, що там зроблять все можливе, щоб гарантувати виділення цих коштів на початку січня 2023 року.

«Усе можливе. Чи то план А, чи план Б. За будь-яку ціну. Ми маємо це зробити. Ми маємо 20 днів для плану, А або плану Б», — заявив він.

Схожі новини