Передплата 2024 «Добре здоров’я»

РНБО пропонує заборонити російську церкву в Україні, — Зеленський

  • 02.12.2022, 08:15
  • 709

Рада національної безпеки та оборони України на засіданні 1 грудня доручила Кабінету міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в рф

Володимир Зеленський. Фото із мережі
Володимир Зеленський. Фото із мережі

Йдеться про Українську православну церкву московського патріархату.

Про це заявив президент Володимир Зеленський.

«Сьогодні відбулося засідання РНБО. Засідання, на якому ми розглянули численні факти звʼязків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором», — повідомив гарант.

По-перше, РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в рф релігійних організацій.

По-друге, Державній службі з етнополітики та свободи совісті - забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів.

По-третє, доручено забезпечити перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

По-четверте, усім органам, до компетенції яких належать забезпечення національної безпеки, — активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України і застосувати персональні санкції — прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

По-пʼяте, як зазначив Зеленський, потрібно підвищити статус і посилити можливості Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

«Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави», — сказав президент.


Джерело: Володимир Зеленський

Схожі новини